امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118930
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید قدمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور امروز در مراسم ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید قدمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور امروز در مراسم افتتاح بزرگترین و مجهزترین مدرسه دانش‌آموزان استثنایی کشور در تهران در سخنانی، اظهار داشت: وجود توانایی‌ها در چنین دانش‌آموزانی پیامی دارد که اگر در فضای تعلیم و تربیت به این‌ها تکیه کنیم شاهد معجزه می‌شویم.

وی ادامه داد: معلمی در مدارس استثنایی سخت است چرا که باید مخاطب خود را خوب بشناسیم و در حوزه‌های مختلف مانند ناشنوایان یا کم توان ذهنی ویژگی‌های خاص خود را دارد پس هزینه داشته و بعضی مدارس خیلی خاص است و 7 تا 8 برابر دانش‌آموزان عادی در این مراسم هزینه در بر دارد.

قدمی با اشاره به پیشگیری افزود: پیشگیری 3 سطح دارد؛ ابتدا فرهنگ‌سازی برای اتفاق نیفتادن و در حوزه معلولیت باید فرهنگ‌سازی کنیم و 85 درصد معلولیت‌ها را می‌توانیم پیشگیری کنیم. در سطح دوم تشخیص به موقع و خدمات‌دهی است و باید قبل از آموزش رسمی خدمات را ارائه دهیم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه 72 هزار دانش‌آموز استثنایی در سیستم جداسازی در کشور است، گفت: 38 هزار نفر نیز در طرح فراگیر تلفیقی هستند و رویکرد ما فراگیرسازی است و باید بچه‌ها در جامعه و در کنار هم زندگی کرده و آن‌ها را آماده کنیم و هر مدرسه عادی که ساخته می‌شود باید دانش‌آموز در آن بتواند با ویلچر به کلاس رود و دارای رمپ و امکانات دیگر برای آن‌ها باشد و چندین فرصت را به دانش‌آموزان بدهیم تا مسیر 12 ساله را به خوبی طی کنند؛ البته نمی‌گویم این مدرسه‌ها را می‌بندیم بلکه اجازه انتخاب را به دانش‌آموز می‌دهیم.

وی یادآور شد: به عنوان معلم دانش‌آموزان استثنایی از همه کسانی که در ساخت این پروژه مشارکت کرده‌اند تشکر می‌کنم اما نگه‌داری این مدرسه رقم عادی نیست و نظام مدیریتی این مدرسه را باید به سمت هیأت امنایی ببریم و در سیستم‌های حمایتی خیرین نیز قرار گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار