امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118931
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، محمود گنجی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز جامع درمان بیماران خاص در خراسان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، محمود گنجی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز جامع درمان بیماران خاص در خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر 4 هزار و 853 بیمار خاص در خراسان جنوبی وجود دارد.

وی تصریح کرد: از این تعداد 239 نفر دیالیزی، 128 نفر هموفیلی، 69 نفر تالاسمی، 394 نفر بیماران شیمی‌درمانی، 116 نفر MS و 3 هزار و 107 نفر دیابتی هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: با توجه به اهمیت وجود این تعداد بیمار خاص در استان باید تمام دستگاه‌ها نگاه ویژه‌ای به این بیماری‌ها داشته باشند.

گنجی به مرکز جامع درمان بیماران خاص خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: این مرکز در زمینی به مساحت 900 متر مربع که توسط مرحوم هادوی وقف شده ساخته شده است.

وی با بیان این‌که مجوز احداث این مرکز از سال 84 گرفته شده است، یادآور شد: نخستین اعتباری که از طریق کمک‌های مردمی برای ساخت این مرکز اختصاص یافته مبلغ 10 میلیون تومان بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این‌که حدود 800 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی برای ساخت این مرکز هزینه شده است، اضافه کرد: این اعتبارات از طریق استانداری، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی تامین شده است.

گنجی با بیان این‌که تاکنون عملیات ساخت این مرکز یک فرایند زمانی 9 ساله را طی کرده است، تصریح کرد: در این مدت 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای ساخت آن هزینه شده است.

وی با بیان این‌که زیربنای کلی این مجموعه 3 هزار مترمربع است، یادآور شد: این مرکز در چهار طبقه برای بیماران تالاسمی، دیالیزی، شیمی‌درمانی، هموفیلی و سایر بیماری‌های خاص پیش‌بینی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به بخش‌های جانبی این مرکز اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی شده در این مرکز بخش ویزیت‌های تخصصی، فعالیت‌های پژوهشی، مشاوره و آموزش به بیماران خاص نیز راه‌اندازی شود.

گنجی در ادامه به بیان چند درخواست برای رفع مشکلات این مرکز تازه تاسیس پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر بیماران و همراهان آنها با آن در این مرکز مواجه هستند نبود وسیله ایاب و ذهاب است که حداقل باید در این مرکز دو دستگاه خودرو برای تهیه خون، دارو و سایر تجهیزات پزشکی وجود داشته باشد.

وی با بیان این‌که یکی دیگر از مشکلات نبود اقامتگاه‌ برای همراهان بیماران این مرکز است، خاطرنشان کرد: همچنین یکی دیگر از درخواست‌ها برای بهتر شدن خدمات‌رسانی به بیماران رایگان شدن هزینه‌های جاری این مرکز است.

انتهای پیام/69027/س40/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها