امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118934
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، جلال سعیدپور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سنندج، اظهار کرد: سال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، جلال سعیدپور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سنندج، اظهار کرد: سال 93 سال بسیار خوبی برای حوزه بهداشت کشور بود و اجرای طرح تحول سلامت بستر ارائه خدمات درمانی را به مردم فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه سلامت در دولت‌های گذشته در اولویت چهاردهم و پانزدهم بوده است ولی در دولت یازدهم خوشبختانه این بخش به صورت خاص مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: حوزه سلامت امروزه جزو اولویت‌های ردیف اول دولت قرار گرفته و اجرای طرح نظام سلامت نیز با همین نگاه و به منظور تحقق اهداف در این حوزه در سطح کشور اجرا شده است.

به گفته مدیرکل بیمه سلامت کردستان، در حال حاضر بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر بیمه شده بیمه سلامت در سطح استان وجود دارد که براساس آمار جمعیتی سال 90 بیش از 73 درصد جمعیت کردستان را شامل می‌شود.

سعیدپور افزود: در زمینه بیمه همگانی نیز که از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده بیش از 7 میلیون و 200 هزار نفر تاکنون در سطح کشور ثبت نام کرده‌اند که برای 6 میلیون نفر از آنها دفترچه بیمه صادر و تحویل داده شده است.

وی از ثبت نام بیش از 230 هزار نفر متقاضی دفترچه بیمه همگانی در کردستان خبر داد و گفت: برای بیش از 200 هزار نفر از این متقاضیان تاکنون دفترچه صادر شده است.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با بیان اینکه آمار اعلام شده بیش از 1.99 درصد جمعیت کشوری و در استان 3.13 درصد است، گفت: در زمینه چاپ و صدور دفترچه نیز برای 80 درصد از متقاضیان در سطح کشور دفترچه صادر شده و در استان این میانگین 86 رصد بوده که نسبت به میانگین کشوری جلو هستیم.

به گفته سعیدپور، کردستان از لحاظ جمعیتی استان 18 کشوری ولی از لحاظ ثبت نام بیمه همگانی رتبه 10 کشور را به خود اختصاص داده که تحقق این مهم نتیجه تلاش همه عوامل اجرایی در این طرح بوده است.

پیش‌بینی ثبت نام از 100 هزار نفر متقاضی جدید

وی از آمادگی کامل این دستگاه برای ثبت نام از افرادی که تاکنون موفق به دریافت دفترچه نشده و تحت پوشش هیچ بیمه درمانی نیستند خبر داد و افزود: پیش‌بینی ما ثبت نام بیش از 100 هزار نفر دیگر در این طرح در استان است.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان در ادامه با بیان اینکه برخی شایعات و اظهار نظرها در مورد محدودیت این نوع بیمه نسبت به سایر بیمه‌ها وجود دارد که آن را رد می‌کنیم، تصریح کرد: دفترچه بیمه‌های همگانی نیز دقیقا مانند سایر بیمه‌ها در زمینه بستری، خدمات سرپایی و انواع خدمات درمانی کارایی داشته و مردم می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

سعیدپور به ارائه عملکرد این اداره کل طی سال گذشته و امسال پرداخت و افزود: در بحث خدمات درمانی طی 6 ماهه سال‌جاری بیش از 8 میلیارد تومان پرداخت شده که 32 درصد از این مبلغ مربوط به خدمات سرپایی بوده است.

به گفته وی، از ابتدای سال‌جاری تا پایان شهریور ماه بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار در بحث خدمات سرپایی به بیمه شدگان هزینه شده است.

وی تصریح کرد: 50 میلیارد و 400 میلیون تومان از مراکز طرف قرارداد در سطح استان پذیرش استاد داشتیم که 28 میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان افزود: در زمینه پرداخت اسناد به مراکز طرف قرارداد در سال‌جاری نسبت به سال گذشته رشد 40 درصدی داشته‌ایم.

سعیدپور با اشاره به وجود 108 مرکز روستایی و فعالیت 103 مرکز از این تعداد در سطح استان، اظهار کرد: در حال حاضر 118 پزشک و 139 ماما در این مراکز به مردم روستاها خدمات درمانی ارائه می‌کنند و براساس توافقاتی که انجام گرفته داروخانه نیز در این مراکز ایجاد شده است.

اختصاص 15 میلیارد تومان به مراکز درمانی روستایی

وی از انجام 729 مورد بازدید از این مراکز درمانی در روستاهای استان خبر داد و بیان داشت: 15 میلیارد تومان اعتبار در راستای خدمات‌رسانی به روستائیان به دانشگاه علوم پزشکی استان تخصیص داده شده و پیش‌بینی ما رسیدن این میزان به 60 میلیارد تومان تا پایان سال‌جاری است.

به گفته مدیرکل بیمه سلامت کردستان، از لحاظ اختصاص اعتبار به مراکز روستایی با توجه به اینکه کل مبلغ اختصاص و تخصیص یافته به این بخش در سال گذشته 10 میلیارد تومان بوده رشد قابل توجهی در سال‌جاری داریم که این مهم می‌تواند بستر خوبی برای رفع مشکلات و ارتقای کمی و کیفی خدمات درمانی به جمعیت روستایی باشد.

اختصاص 176 میلیارد تومان بودجه به بخش درمان

وی از اختصاص 176 میلیارد تومان بودجه به بخش درمان در سال‌جاری خبر داد و بیان داشت: کل بودجه اختصاص یافته در حوزه درمان در سال گذشته 86 میلیارد تومان بوده است و قطعا با افزایش سرانه بودجه درمان استان شاهد تحولات بسیار خوبی در این حوزه در سال‌جاری خواهیم بود.

سعیدپور در پایان با بیان اینکه در حال حاضر 580 مرکز طرف قرارداد در استان داریم که نظارت بر عملکرد آنها در زمینه خدمات‌رسانی به بیمه شدگان از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره کل است، اظهار کرد: طی 6 ماهه نخست امسال 287 مورد بازدید از این مراکز صورت گرفته و 73 مورد تخلف شناسایی و با آن بر اساس چارچوب قانونی و ضوابط برخورد شده است.

انتهای پیام/79002/س40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها