امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118938
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، هادی دهقانی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز جامع درمان بیماران خاص در خراسان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، هادی دهقانی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز جامع درمان بیماران خاص در خراسان جنوبی اظهار داشت: این مرکز درمانی در زمینی وقف شده از سوی مرحوم هادوی ساخته شده است که در همین رابطه بخش دیالیز این مرکز به نام این خیر نام‌گذاری شده است.

وی با بیان این‌که اقدام برای ساخت این مرکز از سال 84 بدون هیچ‌گونه اعتبار دولتی آغاز شد،گفت: مجوز ساخت این مرکز با همکاری شورای شهر و شهرداری بیرجند با هزینه‌کرد 200 میلیون تومان گرفته شد.

مسئول مرکز جامع درمان بیماران خاص خراسان جنوبی ادامه داد: این مرکز با اختصاص اعتبارات دولتی و به ویژه کمک‌های خیران در عرصه سلامت احداث شده است.

دهقانی به دلیل ساخت این مرکز در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به وجود آمار و اطلاعاتی که از تعداد بیماران خاص در سطح استان وجود دارد راه‌اندازی این چنین مرکزی جزو ضروریات بوده تا بیماران خاص در یک مرکز متمرکز و جامع مراحل درمانی خود را طی کنند و همچنین هدایت و مدیریت این مرکز راحت‌تر صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 239 بیمار دیالیزی در سطح استان وجود دارد، یادآور شد: از این تعداد 108 نفر مراحل درمانی خود را در این مرکز دنبال می‌کنند.

مسئول مرکز جامع درمان بیماران خاص خراسان جنوبی با بیان این‌که بیماران خاص نیاز به حمایت از نظر آموزش و دارو دارند، افزود: تمام نیازهایی که بیماران خاص دارند در این مرکز به آنها ارائه می‌شود.

دهقانی اضافه کرد: در حال حاضر این مجموعه دارای 60 تخت سرپایی است که برای بیماران شیمی‌درمانی، تالاسمی و دیالیزی استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای رفاه حال بیماران خاص واحد داروخانه، فیزیوتراپی، بانک خون، سالن آمفی ‌تئاتر و دندان‌پزشکی در این مرکز پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/69027/ذ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار