امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11894
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 173
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در مراسم افتتاح 10 هزار ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در مراسم افتتاح 10 هزار واحد مسکونی مسکن مهر که در محل شهر جدید پرند در فاز 6 این مجموعه انجام شد با تشکر از تمام دست‌اندرکاران، پیمانکاران، بانک‌ها و همچنین بانک مرکزی برای کمک به اجرای این پروژه گفت: کشور ما این ظرفیت را  دارد که به گونه‌ای عمل کنیم که مسکن از حالت سرمایه‌ای برای توده‌های مردم که شغلشان ساخت و ساز و خرید و فروش مسکن نیست خارج شود زیرا مسکن ابزار زندگی است.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به مساحت یکصد و هشتاد و هفت میلیون کیلومتری کشور گفت: ایران کشوری دارای منابع عظیم انسانی، معادن و ظرفیت‌های بزرگ است.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه ما نیروی انسانی متخصص، مشاوران و پیمانکاران متبحر در داخل کشور داریم و باید بتوانیم مسکن مناسب را برای آحادی مردم فراهم کنیم تصریح کرد: قانون اساسی نیز بر این مسئله تاکید کرده که مسکن مستحکم و مناسب یکی از اهداف بزرگ کشور است.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به توان بالای ساخت و ساز در کشور و همچنین طراحی و معماری آن توسط مهندسین ایرانی گفت: مسکن مهر تنها یک مُسّکن برای فرونشاندن التهاب 50 ساله  مسکن بود که البته این گام نیز بسیار مستحکم برداشته شد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه شهرها و روستاهای ما در مجموع مساحتی زیر 2 میلیون هکتار دارد که در مقابل مساحت یکصد و 87 میلیون هکتاری کشور بسیار کوچک است اظهار داشت: ما می‌توانیم شرایط و زندگی مردم را عوض کنیم.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت مستحکم سازی ساختمان‌های کشور گفت: ما در حدود 150 سال درگیر ساخت و ساز‌های غیراستاندارد در کشور بودیم و مسکن مهر می‌تواند زمینه را برای ساخت و ساز مناسب مسکن و تامین امنیت مردم فراهم کند.

رئیس‌جمهور با اشاره به ساخت شهرهای جدید پردیس و پرند در نزدیکی شهر تهران گفت: انشاءالله  فرصتی فراهم شود تا شهر تهران با طراحی جدید و به صورت پایه‌ای، در قالب مسکن مهر بازسازی شود.

احمدی‌نژاد در پایان با اشاره به اینکه مسکن مهر یک انقلاب در بخش ساخت و ساز محسوب می‌شود بار دیگر از دست‌اندرکاران این پروژه تشکر کرد.

همچنین علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی پیش از سخنرانی رئیس‌جمهور با اشاره به افتتاح پروژه‌های جدید از افتتاح 10 هزار واحد جدید مسکن مهر تا پایان خرداد ماه سال جاری خبر داد.
انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها