امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118942
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس سیدحسن هاشمی در حاشیه همایش روز جهانی غذا در رابطه با انتشار فیلم از اتاق عمل جراحی گفت: این چنین فیلم‌هایی مربوط ...

به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس سیدحسن هاشمی در حاشیه همایش روز جهانی غذا در رابطه با انتشار فیلم از اتاق عمل جراحی گفت: این چنین فیلم‌هایی مربوط به مراکز درمانی ما نیست البته همه نوع فیلمی را می‌توان ساخت و در فضای اینترنت قرار داد و حاشیه سازی کرد و اسباب آزار مردم را فراهم کرد.

وی ادامه داد: اما مردم مطمئن باشند آنچه که اخیراً مطرح شده هیچ ارتباطی به مجموعه بیمارستان‌های وزارت بهداشت ندارد. در بیمارستان‌ها صرفاً فیلم‌های آموزشی تهیه می‌شود، مثلاً در چشم پزشکی روی میکروسکوپ‌های اتاق عمل حدود 25 تا 26 سال است که دوربین نصب است و تمام اعمال ضبط می‌شود؛ البته از فیلم عمل و چشم بیمار فیلم گرفته می‌شود.

وزیر بهداشت افزود: البته من این فیلم‌ها را مشاهده نکرده‌ام اما گزارشی از آن به من رسیده است.مباحثی هم که اخیراً مطرح شده مشابه دیگر جوسازی‌هایی است که در فضای مجازی صورت می‌گیرد. مطمئن باشید که ساحت حوزه پزشکی از این آلودگی‌ها بری است.

هاشمی گفت: این قاطعیت هم به دلیل اطلاعم از مراکز دانشگاهی و دولتی تحت پوشش وزارت بهداشت است. باز هم تأکید می‌کنم ساحت پزشکی از چنین مسائلی بری است و بهتر است رسانه‌ها به این حاشیه‌ها وارد نشوند.

وی در رابطه با وجود روغن پالم گفت: مردم دیگر نگران نباشند و حتی شیر را بیشتر هم مصرف کنند چرا که نظارتهای خود را بر لبنیات افزایش داده ایم.البته نگران این بودیم که موضوع مطرح شده به صادرات لبنیات آسیب بزند اما نه تنها کاهش نیافت بلکه صادرات لبنیات افزایش هم یافته است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها