امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118951
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، بهمن نامور مطلق پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم تشییع جنازه احمد ادیب در جمع خبرنگاران اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، بهمن نامور مطلق پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم تشییع جنازه احمد ادیب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بزرگترین مشکل صنایع دستی کشور چالش‌های مربوط به بازرگانی و فروش محصولات بوده و رویکرد این معاونت و شعارش در سال جاری تلاش بر توسعه بازرگانی محصولات صنایع دستی در سطح ملی و بین‌المللی است.

وی افزود: اگر این معضل رفع شود، مشکلات در سایر بخش‌ها نیز برطرف می‌شود.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه استان اصفهان یکی از قطب‌های صنایع دستی کشور است، گفت: در این راستا به کمک مدیران، تجار و هنرمندان اصفهان برای توسعه بازرگانی صنایع دستی در سطح استان و کشور نیازمندیم.

وی تغییر و ساماندهی قوانین مربوط به صادرات صنایع دستی را از دیگر موارد مورد بررسی در این معاونت برشمرد و اظهار کرد: در این راستا پیشنهادی به دولت داده‌ایم و منتظر پاسخ هستیم.

نامور مطلق تاکید کرد: با رشد ورود گردشگران به کشور بازار فروش صنایع دستی کشور و استان اصفهان رونق یافته است.

وی اضافه کرد: میزان درآمد‌های مالی از محل فروش صنایع دستی در استان اصفهان 30 درصد افزایش یافت.

*‌ اگر 10 مدیر مانند ادیب داشتیم در قله صنایع دستی جهان می‌ایستادیم

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مرحوم ادیب یکی از مدیران بی‌نظیر حوزه صنایع دستی کشور بود که فقدان ایشان خلایی را ایجاد می‌کند که پر‌شدنی نیست.

وی اظهار کرد: ما اگر 10 نفر مانند وی داشتیم در قله صنایع دستی جهان قرار می‌گرفتیم اما این یک نفر را نیز از دست دادیم.

نامور مطلق ضمن عرض تسلیت به جامعه هنری کشور برای این ضایعه دردناک تصریح کرد: ما به مدیرانی مشابه وی نیاز داریم، زیرا صنایع دستی کشور در آستانه یک جهش قرار دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فعالیت‌های نیمه‌کاره وی در آینده ادامه پیدا می‌کند، گفت: به طور قطع فعالیت‌هایی که وی آغاز کرده، توسط ما و شخصی که جایگزینش می‌شود، ادامه پیدا می‌کند.

معاون صنایع دستی کشور همچنین در پاسخ به سؤال دیگر درباره نگرانی‌های مرحوم ادیب از تغییر کاربری فروشگاه‌های موجود در میدان امام(ره) اظهار کرد: معاونت صنایع دستی کشور به این موضوع حساس شده است و با تغییر مدیریتی ایجاد شده در استان اصفهان حساسیت‌ها افزایش یافته و راهکاری برای رفع این معضل ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه میدان امام (ره) میدان نمادین صنایع دستی و میراث فرهنگی کشور است، گفت: این میدان باید به شکل الگویی برای سایر نقاط کشور باشد، ‌اما خود این میدان در حال حاضر مورد نقد است.

نامور مطلق تدوین دایرةالمعارف هنر‌های سنتی و صنایع دستی ایران برای نو‌جوانان (طرح در دست اقدام مرحوم ادیب) را ایده خوبی ارزیابی کرد و افزود: در صورت داشتن یک طرح خوب می‌توان روی اجرای آن فکر کرد.

وی همچنین از راه‌اندازی خانه صنایع دستی در سراسر کشور خبر داد و گفت: این ایده نخست توسط مرحوم ادیب در اصفهان داده شد و هم‌اکنون به یک ایده ملی تبدیل شده است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سؤال که آیا فرش در زیر‌مجموعه صنایع دستی قرار می‌گیرد یا خیر، اظهار کرد: قصد گسترده کردن ساختار معاونت صنایع دستی را نداریم.

وی اضافه کرد:‌ این معاونت وظایف مهم و بر زمین مانده بسیاری قرار دارد که اولویت با انجام دادن آنهاست.

نامور مطلق تغییرات پی در پی ساختاری را عاملی برای عدم انجام صحیح کار‌ها دانست.
انتهای پیام/2301/صا30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار