امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118953
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار فارس،  محمدهادی حیدرزاده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران در واکنش به طرح آزادسازی بلبل تهران در فرهنگسراهای شهر تهران گفت: ماهیت ...

به گزارش خبرنگار فارس،  محمدهادی حیدرزاده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران در واکنش به طرح آزادسازی بلبل تهران در فرهنگسراهای شهر تهران گفت: ماهیت کار ماهیت خوبی است اما حتما باید با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و سازمان حفاظت محیط زیست باشد. چرا که هر گونه آزادسازی هر گونه پرنده، باید با اداره کل محیط زیست استان تهران هماهنگ باشد و نوع آزادسازی، محل آزادسازی و اینکه این گونه ها آزمایش بشوند تا اگر مشکل خاصی نداشتند بتوانند آزاد بشوند؛ موضوعاتی است که سازمان حفاظت محیط زیست باید حتما تایید کند.
 
وی ضمن اعلام حمایت محیط زیست استان افزود: ما در مجموع از این اقدام حمایت می کنیم ولی گلایه می کنیم که چرا در ابتدای کار، با محیط زیست هماهنگی های لازم انجام نشد.
 
حیدرزاده همچنین در رابطه با مشاوره فکری سازمان حفاظت محیط زیست به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یادآور شد: این که چه تعداد رهاسازی پرنده را به چه میزان و در چه مناطقی باید چطور آزاد کرد را باید معاونت های مختلف محیط زیست بررسی کنند. این کار باید به طور دقیق و کارشناسی باشد. اقداماتی در مورد رصد کردن وضعیت این پرندگان هم حتما باید انجام بشود. اینها موضوعاتی است که سازمان محیط زیست به صورت تخصصی و کامل می تواند ورود پیدا کند و به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران کمک کند.
 
وی در واکنش به انتقاد برخی از فعالان محیط زیست که آزادسازی نمادین همین چندین پرنده، باعث آسیب به محیط زیست می شود، گفت: آزادسازی چندین پرنده به طور محدود که به صورت نمادین انجام می شود، به محیط زیست آسیب نمی رساند. اما بر اساس قانون، باید محیط زیست اجازه این کار را صادر کند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان تاکید کرد: باید مواظب بود که تعداد گونه های مختلف به شکل غیرطبیعی زیاد یا کم نشود. این مسائل، نیاز به یک سری کارهای محاسباتی در مورد جمعیت پرندگان و تعداد آنها دارد که در حیطه وظایف سازمان محیط زیست است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها