امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118969
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سه نماینده سوسیالیست پارلمان فرانسه امروز چهارشنبه خواستار تصویب قطعنامه فراخوان به رسمیت

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سه نماینده سوسیالیست پارلمان فرانسه امروز چهارشنبه خواستار تصویب قطعنامه فراخوان به رسمیت شناخته شدن فلسطین در مجمع ملی فرانسه شدند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، این نمایندگان سوسیالیست شامل «هامون»، «گوانوگان بویی» و «فرانسوآ لونکل» که هر سه از اعضای کمیسیون امور خارجی فرانسه نیز هستند، با انتشار بیانیه‌ای خواستار تصویب قطعنامه‌ای در مجمع ملی فرانسه در راستای فراخواندن دولت این کشور برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین در کنار اسرائیل شدند.

در بیانیه منتشره از سوی نمایندگان سوسیالیست فرانسه آمده است: «نقش فرانسه آن است که برای تشویق و ترغیب طرف‌های درگیر بمنظور از سرگیری مذاکرات جدید در راستای ایجاد کشور فلسطین که بهترین تضمین ممکن برای امنیت کشور اسرائیل است، تمامی اقدامات لازم را انجام دهد».

این بیانیه افزود: پس از رأی پارلمان انگلیس، رأی مجمع ملی فرانسه اقدام سیاسی قوی در راستای بیان عزم جامعه بین‌المللی برای یافتن راه‌حل سیاسی و پایدار برای مناقشه فلسطین است.

انتشار بیانیه نمایندگان سوسیالیست پارلمان فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه نیز شب گذشته در واکنش به تصویب طرح غیر الزام آور به رسمیت شناخته شدن فلسطین در پارلمان انگلیس اعلام کرد که فرانسه در صورتی فلسطین را به رسمیت می‌شناسد که این اقدام به صلح کمک کند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان پارلمان انگلیس روز دوشنبه گذشته با تصویب طرحی از دولت این کشور خواستند دولت فلسطین را به رسمیت بشناسد و سخنگوی دولت انگلیس نیز در واکنش به این یادداشت اعلام کرد که موضع دولت کاملا واضح و مشخص است و رأی نمایندگان پارلمان انگلیس در موضع رسمی دولت تغییر فوری ایجاد نخواهد کرد.

تصویب طرح به رسمیت شناختن دولت فلسطینی در پارلمان انگلیس طرحی بود که انتقادات شدید صهیونیست‌ها و هشدارهای برخی مقامات این رژیم را به دنبال داشته است.

پیش از انگلیس هم سوئد دولت فلسطینی را شناسایی کرده بود. با شناسایی دولت فلسطین توسط سوئد و انگلیس شمار کشورهایی که دولت فلسطینی را رسما شناسایی کرده اند به 130 کشور رسید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها