امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118970
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری افغانستان امروز (دوشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری افغانستان امروز (دوشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که رئیس جمهور این کشور روزگذشته با سرپرست وزارت مخابرات و تکنولوژی این کشور دیدار و روی وضعیت مخابراتی گفت‎وگو کرده است.

در این دیدار، «عبدالله عبدالله» رئیس شورای اجرایی، «سرور دانش» معاون دوم ریاست جمهوری و «کریم خواجه» رئیس شبکه مخابراتی (روشن) نیز حضور داشته و روی بهبود وضعیت مخابراتی در این کشور تأکید کرده‎اند.

«امیرزی سنگین» سرپرست وزارت مخابرات و تکنولوژی افغانستان در این دیدار گفته است که 90 درصد خاک افغانستان هم‎اکنون تحت پوشش شبکه‎های مخابراتی است و تلاش‎ها جریان دارد تا تمام خاک این کشور تحت پوشش مخابراتی قرار گیرد.

سنگین با اشاره به درآمد دولت از شبکه‎های مخابراتی تصریح کرد که وزارت دارایی این کشور درآمد خوبی را از این شبکه‎ها به دست می‎آورد.

بر اساس این اطلاعیه، اشرف‎غنی احمدزی گفته است که دولت وحدت ملی این کشور همکاری با شبکه‎های مخابراتی را از اولویت‎های کاری خود برشمرده و در راستای حل مشکلات این شبکه‎ها خود وی وارد عمل خواهد شد.

احمدزی افزود: شبکه‎های مخابراتی افغانستان باید طوری تنظیم شود که مبنا و هدف آن خدمت به ملت بوده در راستای حل مشکلات مردم باشد.

رئیس جمهور افغانستان در این دیدار از مسئولان شرکت‎های مخابراتی خواسته است که بر علاوه خدمات مخابراتی در دیگر عرصه‎ها نیز با دولت این کشور همکاری داشته باشند.

این در حالی است که شبکه های مخابراتی «افغان تلیکام»، «افغان بیسیم»، «روشن»، «اتصالات» و «ام تی ان» در افغانستان خدمات مکالماتی و ارائه خدمات اینترنتی داشته و با توجه به رقابت میان این شرکت‎ها وضعیت مخابراتی در این کشور را بهبود داده‎اند.

انتهای پیام/ز
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها