امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118984
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، استونی که پیشتر خواستار استقرار ناتو در این کشور شده بود، بر افزایش همکاری با آمریکا به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، استونی که پیشتر خواستار استقرار ناتو در این کشور شده بود، بر افزایش همکاری با آمریکا به منظور حفظ امنیت مرزهایش خبر داد.

وزیر کشور استونی روز چهارشنبه گفت: «من خواهان همکاری نزدیکتر با آمریکا در زمینه افزایش امنیت مرزها هستیم. تجربه آمریکا در امنیت مرزهای خارجی و آموزش پرسنل مرزی، قطعا به ما در ایجاد نیروهای واکنش سریع و نیز ایجاد خطوط کنترل بین استونی و روسیه کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، «هانو پوکور» که پیشتر دیدارهایی با مقامات آمریکایی از قبیل وزیر دادگستری، رئیس اف‌بی‌آی و معاون وزیر خارجه این کشور داشته، امروز گفت: «استونی در حال همکاری و هماهنگی با آمریکا در زمینه دفاعی و دیگر زمینه‌ها طی مدت طولانی بوده و این همکاری ادامه خواهد یافت.»

اظهارات این مقام ارشد دولت استونی در شرایطی مطرح شده که اوکراین همچنان محل اختلاف غرب و روسیه است و و از سوی دیگر برخی از کشورهای اروپای شرقی و حوزه دریای بالتیک(در همسایگی روسیه) از واشنگتن و ناتو افزایش حمایت‌های نظامی را خواستار شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها