امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118994
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه گفت نتیجه و حاصل توافق هسته‌ای از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه گفت نتیجه و حاصل توافق هسته‌ای از زمان رسیدن به آن مهمتر است، اما تمدید مهلت مذاکرات خطر شکست گفت‌وگوها را بالا می‌برد.
آقای ریابکوف که با خبرگزاری ریانووستی گفت‌وگو می‌کرد، در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5، گفت: «توافق هسته‌ای با ایران، باید پایدار باشد. نتیجه توافق، از زمان دستیابی به آن مهمتر است».
وی افزود: «تمدید مهلت مذاکرات جامع هسته‌ای با ایران، کاری دشوار است و احتمال شکست گفت‌وگوها را افزایش می‌دهد. نیروگاه اراک همراه با غنی‌سازی و موضوع تحریم‌ها، در دستور کار مذاکرات قرار دارد».
تازه‌ترین دور از گفت‌وگوهای هسته‌ای در حالی از امروز با دیدار سه‌جانبه وزیران خارجه ایران و آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شهر وین اتریش آغاز شد که طرف‌ها برای رسیدن به توافق جامع تنها تا روز سوم آذر زمان دارند.
زمان کم باقی‌مانده تا ضرب‌الاجل مذاکرات موجب شده تا گمانه‌زنی‌هایی در رابطه با احتمال تمدید مهلت گفت‌وگوها شکل بگیرد. با این حال «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت تصور نمی‌کند که دستیابی به توافق جامع در فرصت باقی‌مانده، غیرممکن باشد.
آقای ریابکوف هم در مورد احتمال توافق گفت: «گام‌های نهایی به سمت توافق جامع، دشوارترین‌ها هستند، اما در این بین اراده سیاسی بیش از هرچیز دیگر حائز اهمیت است».
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها