امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118996
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
«سیدجمال فکوری‎بهشتی» در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل با تأکید بر اینکه نخستین اقدامات دولت جدید این کشور با ...

«سیدجمال فکوری‎بهشتی» در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل با تأکید بر اینکه نخستین اقدامات دولت جدید این کشور با خوش‌بینی‎ و استقبال افغان‎ها مواجه شده گفت: این اقدامات در راستای حل مشکلات آنان است.

فکوری‎بهشتی افزود: انتظارات مردم از دولت جدید زیاد است، زیرا نیازهای این کشور بیشتر از نیازمندی‎های سایر کشورها در عرصه‎های مختلف است.

وی گفت: رئیس جمهور این کشور به تنهایی نمی‎تواند تمام نیازمندی‎های ملت این کشور را برطرف کند و به همین دلیل معرفی وزرای کابینه جدید به شورای ملی یک آزمون بزرگ در برابر دولت این کشور است.

این عضو پارلمان افغانستان تصریح کرد: اگر رئیس جمهور جدید افغانستان وزرای کابینه خود را زودتر معرفی کرده و آن‎ها را نیز به کار اندازد، بزودی اکثر مشکلات فراروی ملت و دولت این کشور حل خواهد شد.

فکوری‎بهشتی با تأکید بر اینکه اصلاحات در قوه قضائیه و از بین بردن فساد اداری و توجه کامل به وضعیت زندان‎ها نیاز ملت افغانستان است، گفت: نیاز اصلی افغان‎ها تأمین امنیت است.

وی تصریح کرد: دولت جدید افغانستان تاکنون هیچ اقدام جدی برای تأمین امنیت کشور انجام نداده و این برای دولت جدید شایسته و بایسته است که تأمین امنیت را در اولویت کاری خود قرار دهد.

به گفته وی، رئیس جمهور جدید پس از گرفتن زمام امور این کشور دست به یک سری اقدامات زده و اکثر این اقدامات در راستای کاهش فساد اداری، از بین بردن فساد در قوه قضائیه و بهبود وضعیت زندانیان بوده است که از سوی آگاهان امور سیاسی افغان مورد استقبال قرار گرفته است.

بهشتی افزود: هر اقدام رئیس جمهور جدید افغانستان در صورتی که بدون مشورت با مقام‎های ارشد دولتی باشد، با بن بست مواجه خواهد شد و در صورتی که با مشورت و هماهنگی باشد، بدون شک پیروز و موفق می‎شود.

به باور وی، اگر رئیس جمهور افغانستان به حاشیه‎ها و پیامدهای نخستین اقدامات خود توجه کند، بدون شک هیچ مشکلی آینده روشن افغانستان را تهدید نخواهد کرد و در غیر آن صورت یک سری اقدامات وی ممکن است با مخالفت‌های داخلی و خارجی مواجه شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها