امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119002
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام، نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان بعد از مشاوره با نزدیکان و مشاوران خود به سروزیر ایالت ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام، نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان بعد از مشاوره با نزدیکان و مشاوران خود به سروزیر ایالت پنجاب و سایر دولت‌های ایالتی دستور داد برای برگزاری انتخابات محلی در ماه مارس یا آوریل سال آینده میلادی آماده باشند.

بر اساس این گزارش انتخابات بر اساس اصلاحات انجام شده و تغییر ناظران صندوق‌های انتخاباتی انجام می‌شود.

گفتنی است سرانجام بعد از 40 روز تحصن دو حزب تحریک انصاف و عوامی در اعتراض به تقلب در انتخابات، کمیسیون انتخابات پاکستان اعتراف کرد که در انتخابات سال 2013 میلادی تقلب صورت گرفته و نتایج نیز نه بر اساس واقعیت بلکه پنهانی اعلام شد.

طبق این گزارش، مسئولان شمارش آرا به طور ساختگی نتیجه انتخابات را به کمیسیون انتخابات ارسال کرده بودند.

با اینکه کمیسیون انتخابات در بیانیه‌ای تقلب در انتخاب سال 2013 را رد کرد اما به طور رسمی برای اصلاح نظام انتخاباتی وارد عمل شد.

کمیسیون انتخاباتی از سیاستمداران درخواست کرد لیست دارایی‌های خود را ارائه دهند اما فقط 414 نفر دارایی‌های خود را ثبت کردند.

قرار بود اعضای مجلس سنا، مجلس ملی و مجلس‌های ایالتی پاکستان لیست دارایی‌های خود را به کمیسیون انتخابات ارائه دهند تا برگزاری انتخابات شفاف در آینده محقق شود اما بیش از 750 نفر هنوز لیست دارایی‌های خود را ارائه نکرده‌اند.

اشتیاق احمد‌خان دبیر کمیته انتخابات پاکستان در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به وضع پیش آمده و همکاری نکردن سیاستمداران برای ثبت دارایی‌ها شفافیت صددرصدی انتخابات امکان پذیر نیست.

منبع: اکسپرس
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها