امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119003
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری، یک روزنامه پرتیراژ آمریکایی ساعتی پس از انتخاب نام «عزم راسخ» برای عملیات ایالات متحده و هم‌‌پیمانانش علیه داعش، به ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری، یک روزنامه پرتیراژ آمریکایی ساعتی پس از انتخاب نام «عزم راسخ» برای عملیات ایالات متحده و هم‌‌پیمانانش علیه داعش، به بررسی هدف پنتاگون از انتخاب این نام پرداخت.

وال استریت ژورنال در ابتدا به وقفه دو ماهه برای انتخاب نام عملیات اشاره می‌کند و می‌نویسد: «انتخاب این نام نشان‌دهنده امیدهایی است که در گذشته بر باد رفته و فاصله زمانی که برای رسیدن به اهداف آینده پیش‌بینی شده است».

نگارنده مقاله در ادامه به نام عملیات پیشین آمریکا در خاورمیانه اشاره می‌کند و می‌گوید که نام جدید نشان می‌دهد که نظامیان در آن نبردها، به نتیجه جنگ خوش‌بین‌تر بودند ولی نام جدید گویای کاهش اعتماد بنفس میان مقامات پنتاگون است.

عملیات آمریکا و هم‌پیمانانش در سال 1991 برای بیرون راندن صدام از عراق، «طوفان صحرا»، عملیات تلافی‌جویانه پس از حوادث 11 سپتامبر 2001 در افغانستان، «آزادی پایدار» و حمله سال 2003 به عراق که برای یافتن سلاح‌های اتمی شروع شد و هیچ گاه به این یک نتیجه نرسید، «آزادی عراقی» نام داشت.«عزم راسخ» نام عملیات آمریکا در سوریه و عراق 

نگارنده می‌گوید که هیچ‌کدام از این سه عملیات دقیقاً نتیجه و روند دلخواه آمریکایی‌ها را نداشته و انتخاب نام «عزم راسخ» برای عملیات علیه داعش، نشان‌دهنده اطلاع فرماندهان پنتاگون از این واقعیات است.

در آخرین بند این مقاله تحلیلی آمده است: «نتیجه عملیات علیه داعش هر چه که باشد، مشخص است که (حالا فرماندهان) روشن‌تر از قبل می‌دانند که برای پیروزی در چنین جنگی چه بهایی باید پرداخت.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها