امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119004
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه‌های غربی در اقدام جدید ایران هراسانه خود با انتشار گزارش‌ها و مطالبی علیه کنفرانس اخیر «افق نو» در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه‌های غربی در اقدام جدید ایران هراسانه خود با انتشار گزارش‌ها و مطالبی علیه کنفرانس اخیر «افق نو» در تهران که با حضور فیلم‌سازان و اندیشمندان برجسته مستقل از بسیاری کشورهای غربی برگزار شد، تلاش کردند فضای رسانه‌ای منفی درباره این کنفرانس و شرکت‌کنندگان در آن بوجود آورند.
پروفسور «کوین برت»، «آنتونی جیمز هال» و همچنین «کالب موپین» از جمله حاضران در این کنفرانس بودند که با قلم  خود تلاش کرده‌اند تا از حقیقت پرده برداشته و تجربیات حقیقی خود را از این کنفرانس و فضای حاکم بر آن در اختیار عموم قرار دهند.
متن یادداشت پروفسور «کوین برت» که به منظور بر ملا ساختن دروغ های رسانه‌های غربی در این رابطه نگاشته شده به شرح ذیل می‌باشد: برپایی «جشن حقیقت» در تهران، پلیس دنباله روی صهیونیست را ترسانده است اتحادیه ضدافترا (ADL) که سازمانی مستقر در شهر نیویورک آمریکا است، این همایش را «جشن نفرت» نامید. این اتحادیه با مطرح کردن این عنوان در حقیقت به دومین کنفرانس سالانه «افق نو» در تهران اشاره کرده است؛ کنفرانسی که دهها نفر از برجسته‌ترین فعالان، پژوهشگران و فیلم سازان و نویسندگان سراسر جهان را گرد هم آورده بود. یکی از ویژگی‌های مشترک این افراد این بود که همگی روایت‌های سلطه‌جویانه حاکم بر نهادهای غربی جریان مسلط را زیرسوال برده و به چالش کشیده‌اند.

دو ستاره آمریکایی کنفرانس امسال «گرث پورتر» و «میدیا بنجامین» بودند. پورتر یک روزنامه نگار تحقیقاتی به شدت قابل احترام در غرب است که اخیرا کتابی تحت عنوان بحران ساختگی تألیف کرده که تأکید دارد بحران هسته ای ایران بحرانی ساختگی است که توسط موساد اسرائیل بوجود آمده است و بنجامین نیز یک فعال صلح است که با اقدامات جسورانه خود جنگ‌طلبان اسرائیلی و آمریکایی را به چالش کشیده است.

اتحادیه ضدافترا که یکی از دفاتر به ثبت نرسیده تبلیغات پروپاگاندای اسرائیل به حساب می‌آید این بار مأموریت یافته تا آن دسته از آمریکایی‌هایی را که دیدگاهشان با آموزه‌های تولید شده در تل‌آویو همخوانی ندارد، مورد تنبیه قرار دهد. در بیانیه مطبوعاتی این اتحادیه که با حملات پیاپی علیه کنفرانس افق نو برگزار شد، از میدیا بنجامین و گرث پورتر با استفاده از عباراتی غیرمحترمانه و ناصحیح به طور خاص پذیرایی شد. به نظر می‌رسد که صهیونیست‌ها ترسیده‌اند که افرادی همچون پورتر و بنجامین که به عنوان سخنگویان برجسته جریان چپ در آمریکا مطرح شده‌اند، مبادا به یک باره به نیروهای متحد جنبش گسترده‌تر جهانی علیه نظم نوین جهانی ملحق شوند.

متن بیانیه مطبوعاتی اتحادیه ضدافترا درباره کنفرانس افق نو که پر از تهمت و افترا به شرکت کنندگان در این نشست و این همایش بود، توسط «جنیفر رابین» که خود نیز یکی از عوامل مشکوک اسرائیلی است در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد. به دنبال آن نیز بسیاری از روزنامه های اسرائیلی بلافاصله متن این بیانیه را با اعمال تغییرات بسیار اندک بازنویسی و منتشر کردند.

بیانیه اتحادیه به اصطلاح ضدافترا همچون دیگر بازنویسی‌های مطبوعاتی آن هیچ اطلاعات دقیقی از ایده‌های مطرح شده در کنفرانس افق نو بازنمایی نمی‌کرد. در عوض، فهرست کامل شرکت کنندگان در این نشست در این بیانیه آمده بود و عباراتی به شدت توهین آمیز و نادرست علیه این افراد را نیز شامل می‌شد. عباراتی چون «نظریه پرداز توطئه»، «ضدیهود»، «منکر هولوکاست» و «ضداسرائیل»، القابی بود که برای شرکت کنندگان در این کنفرانس در نظر گرفته شده بود.

با مطرح کردن این سخنان اهانت آمیز علیه این افراد و این کنفرانس، اتحادیه ضدافترا در حقیقت برنامه مشخص شده در کتاب «ادوارد لاتوک» (Edward Luttwak) با عنوان راهنمای عملی کودتا را در پیش گرفته است. کتاب تأثیرگذار لاتوک در حقیقت یک راهنمای گام به گام است که به صهیونیست ها می‌گوید چگونه می‌توانند در آمریکا کودتا کنند. این کتاب که در سال 1968 منتشر شده، به کتاب مقدس توطئه صهیونیستی نئومحافظه‌کاران تبدیل شده که یکی از نتایج آن حوادث یازده سپتامبر سال 2001 بود.

در این کتاب به صهیونیست ها توصیه شده تا یک کودتای مخفیانه و نه آشکار را در پیش گیرند. لاتوک در کتاب خود با علم به اینکه کشتار و دستگیری مخالفان نتایج معکوس خواهد داشت، به صهیونیست ها توصیه کرده که از انجام این اقدامات خودداری کنند چرا که این اقدامات می‌تواند مخالفان را بیشتر کند. در عوض او توصیه می‌کند که مخالفان را می توان از طریق حملات و هجمه‌های رسانه‌ای خاموش کرد و به حاشیه راند؛ دقیقا همان کاری که اتحادیه ضدافترا در پیش گرفته است.

در بیانیه بسیار کوتاه این اتحادیه تقریبا 22 عبارت توهین آمیز به کار رفته که همین امر باعث شده تا این بیانیه مسخره به نظر برسد و به خودی خود اثرگذاری‌اش را از دست بدهد. هنگامی که دوستان من که در این کنفرانس شرکت کرده بودند از جمله «کن اوکیف» و «وین مدسن» بیانیه این اتحادیه را خواندند، اولین واکنش همگی آنها خنده‌ای تمسخر آمیز بود.

اما برای افرادی چون گرث پورتر و میدیا بنجامین که فضای فکری آنها با جریان مسلط چپ ضدجنگ همخوانی دارد، اهانت های اتحادیه ضدافترا ارزش دیگری دارد. اکثر جنبش صلح آمریکا هنوز در ماتریکسی فعالیت می‌کند که توسط رسانه ها چیده شده است؛ ماتریکسی که در آن، ارزش کلامی عباراتی چون «منکر هولوکاست»، «ضدیهود» و «نظریه پرداز تئوری توطئه» هنوز می‌تواند دسته‌ای از افراد را هدایت کند.

اما قدرت تحریک کننده عبارات توهین آمیز و ناخوشایند «لاتوک» به حدی کمرنگ شده که حتی شخصیت های هماهنگ با جریان مسلط در آمریکا نظیر پورتر و بنجامین نیز دیگر ترسی از آمدن به تهران و مطرح کردن ایده های خود با افرادی که به طور مداوم مهمترین تابوهای تفکری غرب را زیر پا می‌گذارند، نداشته باشند.به همین دلیل است که صهیونیست های هراسان حملات خود را از طریق اتحادیه ضدافترا در نیویورک نثار افرادی چون پورتر و بنجامین کردند. آنها با این حملات رسانه‌ای خود امید دارند تا دیگر شخصیت های هماهنگ با جریان مسلط را از در پیش گرفتن مسیر مشابه به سمت تهران بر حزر دارند و با متفکران برجسته جهان که خود را از کنترل تفکر نظم نوین جهانی آزاد ساخته‌اند، مقابله کنند.

صهیونیست هایی که برای کنترل اذهان مردم جهان تلاش می‌کنند، سعی دارند تا با ایجاد دیواری میان حقیقت و نهادهای جریان مسلط، همزمان مانع از ایجاد دیوار جدیدی شوند که منافع آمریکا و اسرائیل را از یکدیگر جدا می‌سازد. عملیات یازده سپتامبر، حملاتی بود که برای تحکیم روابط اسرائیل و آمریکا طراحی شده بود تا در نهایت اسرائیل را در کرسی هدایت و رهبری قرار دهد. بیانیه اهانت آمیز اتحادیه ضدافترا علیه کنفرانس افق نو نیز دقیقا همین هدف را دنبال می‌کرد. صهیونیست ها سعی دارند تا با شستشوی مغزی مردم آمریکا آنها را وادار کنند تا بپذیرند که آمریکا و اسرائیل منافع مشترک و دشمنان مشترکی دارند.

آیا جهان غرب می‌تواند در نهایت خود را از قید غل و زنجیری که صهیونیسم آنها را در آن اسیر کرده، آزاد سازند؟ آیا آمریکایی‌ها سرانجام از خواب غفلت خود بیدار می‌شوند؟ کنفرانس افق نو در تهران اقدامی بود که شاید بتواند این آرمان ها را محقق سازد.

ادامه دارد....

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها