امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119008
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هانسل و گرتل  نام قصه‌ای با منشأ آلمانی است که برادران گریم آن را ثبت کرده‌اند. این داستان ماجرای یک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هانسل و گرتل  نام قصه‌ای با منشأ آلمانی است که برادران گریم آن را ثبت کرده‌اند. این داستان ماجرای یک برادر و خواهر به نام‌های هانسل و گرتل است که شبی در جنگل رها می‌شوند. آن دو به خانه‌ای که از کیک و شکلات ساخته شده می‌رسند و یک جادوگر آدمخوار آن‌ها را در خانه زندانی می‌کند. اپرای "هانسل و گرتل" از این داستان اقتباس شده که اثر آهنگساز آلمانی اینگلبرت هامپردینک است که سال 1893 آن را ساخت. اینگلبرت آسیستان واگنر بود. اولین بار این اپرا را ریچارد اشتراوس رهبری کرده است. موضوعی که درباره لیبرتوی آلمانی اپرا بسیار شاخص است واژه‌آرایی دقیق و زیبا و التزام به قافیه و ردیف است.

اپرای هانسل و گرتل به کارگردانی هادی قضات بعد از اجرای موفق اشکها و لبخندها و جان اسکیکی به روی صحنه می رود .هانسل و گرتل تا 29 مهرماه میزبان علاقمندان اپرا می باشد .علاقمندان برای تهیه بلیط می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها