امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119032
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، از روزی که زمزمه‌هایی مبنی بر حضور کیتارو در تهران شنیده شد، خبرنگران اقدام به انتشار این اتفاق مهم موسیقایی کردند و ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، از روزی که زمزمه‌هایی مبنی بر حضور کیتارو در تهران شنیده شد، خبرنگران اقدام به انتشار این اتفاق مهم موسیقایی کردند و سعی کردند که حمایت همه جانبه‌شان را از حضور این موسیقیدان مشهور ژاپنی اعلام کنند.

اما علی رغم این حمایت‌ها تهیه‌کننده این کنسرت ظاهرا نیازی به حضور خبرنگاران در این کنسرت ندیده‌ است و علاوه بر این که هیچ دعوتی از خبرنگارن برای پوشش این مراسم به عمل نیاورده، حاضر به پاسخگویی در این زمینه هم نیست و مدتهاست تلاش خبرنگاران برای ارتباط با وی بی نتیجه مانده است.

حضور کیتارو اتفاق مهمی است که می‌تواند سرآغاز دیپلماسی فرهنگی در حوزه موسیقی که از ابتدای به کار آمدن مدیریت جدید موسیقی همواره از آن سخن به میان آمده باشد و خبرنگاران می‌توانند نقش عمده‌ای را در این زمینه ایفا کنند و با توجه به اهمیت حضور کیتارو در تهران که به نوعی طلسم حضور موسیقیدان های بزرگ در ایران را می‌شکند، رسانه‌ها می‌توانند در منعکس کردن این رویداد نقش موثری داشته باشند؛ اما از ظاهر امر این چنین بر می‌آید که برگزارکنندگان این رویداد هیچ علاقه‌ای به پوشش رسانه‌ای وسیع کنسرت کیتارو در تهران ندارند.

براساس این گزارش، همچنین این اتفاق در حالی رخ داده است که برگزار کنندگان این کنسرت حاضر نشدند از سود حاصل از بلیت‌های 190 هزار تومانی این اجرا بگذرند.

جالب این جاست که دفتر موسیقی هم که به نوعی حامی معنوی این کنسرت است، در این زمینه پاسخ‌گو نیست و اصرار دارد که عنوان کند، این اجرا خصوصی است و برگزاری آن به این دفتر مرتبط نیست. اما دفتر موسیقی عملا با آمدن کیتارو به تهران از برد تبلیغلاتی آن به نفع خودش استفاده کرده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها