امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119040
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، کشورهای پیشرفته و صنعتی مغرب زمین همواره یک پای خود را بر روی گرده کشورهای ضعیف و عمدتا آفریقایی می‌گذارند و ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، کشورهای پیشرفته و صنعتی مغرب زمین همواره یک پای خود را بر روی گرده کشورهای ضعیف و عمدتا آفریقایی می‌گذارند و از نردبان ترقی بالا می‌روند؛ از زمانی که برای انجام کارهای سخت و سنگین و ساختن دنیایی بهتر و پیشرفته‌‌تر برای خود، سیاهان آفریقا را به بردگی گرفتند تا امروز که بردگی نوین را در استعمار سیاسی و اقتصادی کشورهای قاره سیاه دنبال می‌کنند.

تولید و مصرف بالای قطعات الکترونیکی و رایانه‌ای در کشورهای غربی چهره زشت و مخربی هم دارد و آن هم انتقال و دفن مواد فرسوده و از کار افتاده در کشورهای آفریقایی است.

امروز غنا به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه آفریقا با این مشکل مواجه است؛ کشورهای صنعتی و پیشرفته با استیلایی که بر جوامع جهان سومی دارند، به صورت غیر قانونی زباله‌های الکترونیکی خود را به این کشور منتقل می‌کنند که این امر مشکلات انسانی و زیست‌محیطی فراوانی را برای غنا به وجود آورده است.

جهنم زباله‌های الکترونیکی با استفاده تصاویر آرشیوی و مستند و همچنین گفت‌وگو با کارشناسان زیست محیطی، این چالش بزرگ در غنا را به تصویر می‌کشد.

این مستند پنجشنبه 24 مهرماه ساعت 19.30 از شبکه افق به نمایش در می‌آید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها