امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119044
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این اثر ترجمه کتاب تاویستاک نوشته «جان کلمن» نویسنده و نظریه‌پرداز مسائل فرهنگی و سیاسی جهان معاصر است، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این اثر ترجمه کتاب تاویستاک نوشته «جان کلمن» نویسنده و نظریه‌پرداز مسائل فرهنگی و سیاسی جهان معاصر است، وی که خود یکی از اعضاء پیشین «MI 6» سازمان جاسوسی بریتانیا بوده است. از وی پیش از این نیز کتاب کمیته 300 در ایران ترجمه و منتشر شده است.

کتاب اشراف سیاه با ترجمه عباس کسکنی، در 35 فصل به بررسی نقش «تاویستاک» (انستیتو روابط انسانی تاویستاک) در دستکاری افکار عمومی به عنوان یکی از مراکز شست‌وشوی مغزی سخت و نرم فعال در لندن می‌پردازد. در واقع، «تاویستاک» بازوی جنگ روانی خاندان سلطنتی «انگلیس» است.

اعضای «تاویستاک» و دیگر مراکز مشابه آن در «آمریکا» و سایر نقاط جهان اعتقاد دارند که مردم باید به تلویزیون معتاد شده و هر روز تحت تأثیر مقدار معیّنی شست‌وشوی مغزی قرار گیرند. به این ترتیب است که آنها مردم را کنترل می‌کنند.

این کتاب، هر خواننده‌ی صاحب‌اندیشه و تأمّلی را وامی‌دارد تا دقیق‌تر از همیشه، به جهان پیرامون خود بنگرد و از کنار هیچ یک از پدیده‌ها به سادگی نگذرد. مخاطب درخواهد یافت که چگونه، مجامع مخفی با استفاده از همه‌ی ابزار مدرن رسانه‌ای، سعی در کنترل ذهنی انسان‌ها و در نتیجه، استعمار و استثمار فکری و فرهنگی می‌کنند.

«انتشارات هلال»، در کنار سایر آثار ویژه‌ی مطالعات فرهنگی خود که تاکنون غالب بر 31 مجلّد می‌شود، این اثر را در 344 صفحه و با ترجمه عباس کسکنی روز پنج شنبه همزمان با نشست هشتاد و پنجم موسسه فرهنگی موعود عصر (عج) با موضوع  سیر تحول و عمل ابلیس از هبوط آدم تا مجامع مخفی معاصر رونمایی می کند.

این مراسم از ساعت 14:30 روز پنج شنبه در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی - هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها