امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119054
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جدیدترین برآوردها حاکی از آن است که ۳۰ نفر از اعضای انگلیسی گروه تروریستی «داعش» و دیگر

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جدیدترین برآوردها حاکی از آن است که ۳۰ نفر از اعضای انگلیسی گروه تروریستی «داعش» و دیگر گروههای تروریستی که در سوریه فعالیت دارند، کشته شدند.

روزنامه انگلیسی «دیلی‌تلگراف» گزارش کرد که افزایش شمار این تلفات نمایانگر آن است که جوانان انگلیسی همچنان در ایدئولوژی داعش غرق شده‌اند و شمار زیادی از آنها برای مبارزه در کنار داعش عازم سوریه می‌شوند.

طبق این گزارش، تنها در یک ماه گذشته، چهار فرد متعصب انگلیسی از جمله یک نوجوان از «برایتون» ظاهراً در یک حمله هوایی آمریکا علیه مواضع داعش، کشته شدند.

کارشناسان هشدار داده‌اند که اعلام تلفات اعضای خارجی گروه تروریستی «داعش» ممکن است انگیزه‌ای را برای آن دسته از افرادی که قصد پیوستن به داعش دارند، به وجود آورد تا عازم سوریه شوند.

طبق گزارش دیلی‌تلگراف، در میان این ۳۰ عضو انگلیسی گروه تروریستی داعش، جوانان کم سن و سالی بین بازه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال به چشم می‌خورد.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که بیش از ۵۰۰ انگلیسی به سوریه سفر کرده‌اند که در کنار تروریست‌های داعش مبارزه کنند که البته ظاهراً نیمی از آنها به کشور خود بازگشته‌اند.

مأموران پلیس و سرویس‌های امنیتی انگلیس نگران هستند که این افراد که هم‌اکنون به انگلیس بازگشته‌اند تهدیدی برای انگلیس به حساب آید و این تروریست‌ها از تجارب و آموزش‌های خود در سوریه برای طرح‌ریزی حملات در داخل خاک انگلیس استفاده کنند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها