امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119070
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۸
تعداد بازدید: 78
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، محمد دهقان شامگاه چهارشنبه در سلسله جلسات بزم اندیشه در موسسه جوانان آستان قدس رضوی در زمینه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، محمد دهقان شامگاه چهارشنبه در سلسله جلسات بزم اندیشه در موسسه جوانان آستان قدس رضوی در زمینه وضعیت جهان اسلام پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: پیش از پیروزی انقلاب موضوعی به نام جهان اسلام وجود نداشت و در میان کشورهای مسلمان خبری از اسلام نبود طوری که حتی این کشورها ظواهر اسلامی را نیز رعایت نمی‌کردند و رهبران کشورهای اسلامی هیچ ابایی نداشتند از اینکه رفتارهای غیر اسلامی از خود بروز دهند.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امام راحل حرف آخر را همان اول زدند و مرز میان اسلام واقعی با اسلام آمریکایی را تبیین کردند و این امر سبب شد تا امت واحد اسلامی شکل بگیرد.

*دشمنان ارزیابی درستی از انقلاب اسلامی نداشتند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امام خمینی (ره)، اسلام پابرهنگان و به دور از اشرافیت و مبارزه با استکبار را به ملت‌ها معرفی کردند و دشمنان اسلام از این مسئله نگران شدند. البته آنها گمان می‌کردند که می‌توانند با اقدامی مختصر این انقلاب را در نطفه خفه کنند؛ در حقیقت به خاطر اینکه ارزیابی درستی از انقلاب نداشتند می‌خواستند تا 80 گروه مخالف را به جان انقلاب بیندازند و در این میان صدام را هم آوردند تا شاکله انقلاب فرو بپاشد اما موفق نشدند.

دهقان یادآور شد: اسلام انقلابی امام (ره) روز به روز رشد یافت و واقعیت این است که روزی نظام اسلامی در مرزهای خود مبارزه می‌کرد، چراکه در درون مخالفان جدی داشت و بعد از آن در مرزهای خود با دشمنان بیرونی مبارزه کرد و آنها صدام را به جان انقلاب انداختند. البته صدام در برابر انقلاب کوچک بود اما به دلیل اینکه ایران سلاح و تجهیزاتی نداشت، او می‌توانست خطرجدی برای کشور محسوب شود.

*صدام با 22 لشکر در برابر جمهوری اسلامی قرار گرفت

دهقان با اعلام اینکه مستکبران عالم گمان می‌کردند که می‌توانند از طریق صدام و منافقان طومار انقلاب را بپیچند، بیان کرد: صدام با 22 لشکر به عنوان بزرگترین ارتش منطقه در برابر جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت اما با توجه به اینکه محاسبات دشمنان ما اشتباه بود این جنگ نتوانست سبب شکست نظام اسلامی شود و امروز دوستداران انقلاب در سوریه، عراق، یمن، بحرین، هندوستان، پاکستان بر اساس همان راهی که امام (ره) به آنها نشان داده، پافشاری و مقاومت می‌کنند. 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ایران اسلامی ابایی ندارد از اینکه ایستادن خود در کنار ملت‌های مسلمان را علنی کند، اظهار کرد: یمن با الگوبرداری از ایران اسلامی دارای 12 میلیون شیعه مقاوم است و این کشور ده‌ها برابر از حزب‌الله لبنان قدرتمندتر است.

وی افزود: ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی علامه بدرالدین حوثی با امام راحل بیعت کرد و از آن هنگام انقلاب یمن شکل گرفت و پس از آن پسر او حسین حوثی در قم شروع به درس خواندن کرد و بیشتر وقت خود را صرف افکار امام خمینی (ره) کرد و از سرفصل خطوط نجاتبخش امام (ره) بهره گرفته و آنها را در قالب کتابی در یمن منتشر نمود. 

*عربستان می‌خواهد با ایران مذاکره کند

دهقان با اعلام اینکه حوثی‌ها معتقدند امام باید مجتهد، مجاهد و سید فاطمی باشد و می‌گویند در کره زمین مقام معظم رهبری و سیدحسن نصرالله دارای این شرایط هستند، گفت: عربستان از اینکه یمن از ایران الگوبرداری می‌کند به وحشت افتاده، چراکه این کشور دارای موقعیت استراتژیکی است. به همین دلیل عربستان به دنبال مذاکره با ایران اسلامی است تا همچنان از موقعیت ممتاز و ویژه یمن استفاده کند اما جمهوری اسلامی ایران در این مورد حاضر به مذاکره با این کشور نیست.

وی عنوان کرد: در چنین وضعیتی که کشورهای منطقه به نظام اسلامی علاقه‌مند هستند، تمام رسانه‌های دنیا بر روی اخبار داعش تمرکز کرده تا علیه اسلام و انقلاب اقدام کنند در حالی که انقلاب و اسلام امام راحل جای خود را در دنیا پیدا کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمام توطئه‌ها و اقدامات دشمنان نشان‌دهنده وحشت و استیصال آنها از انقلاب اسلامی است و در حقیقت شبکه‌های تلویزیونی خارجی همواره به داعش لقب دولت اسلامی و پیکارجویان دولت اسلامی می‌دهند تا انقلاب اسلامی را از سکه بیندازند.

وی با اشاره به اینکه تمام تحرکات دشمنان برای مهار انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: داعشی‌ها سرزنان را می‌برند و جهاد نکاح راه می‌اندازند که این با فطرت انسانی سازگاری ندارد و دشمنان با این گونه اقدامات نمی‌توانند جبهه مقاومت را شکست دهند.

*مرز اسلام انقلابی با اسلام آمریکایی مشخص شده است

وی خاطرنشان کرد: پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مرزی بین ایران و مستکبران نبود اما انقلاب بین ظالم و مظلوم مرز ایجاد کرد و امروز مرز اسلام انقلابی با اسلام آمریکایی مشخص شده و کشورهای زورگو نظیر آمریکا که جنایت‌های بسیاری را در فلسطین انجام داده در بین افکار عمومی شکست خورده است. 

وی سردمدار اسلام آمریکایی را کشور عربستان دانست و افزود: انقلاب اسلامی مرز میان شیعه و سنی را درنوردید و از سنی‌ها حمایت کرد و در واقع این تعریف اسلام ناب محمدی است؛ اکنون اهل سنت باید در زمینه جنایت‌های داعش موضع‌گیری کنند، چراکه سنی‌ها به خوبی می‌دانند این گروه تروریستی که سر زنان را می‌برد و آنها را بی‌عفت می‌کند نمی‌تواند معرف اسلام ناب حقیقی باشد.

انتهای پیام/70005/گ40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها