امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119078
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه چهارشنبه‌شب  در جمع خبرنگاران در وین تاکید ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه چهارشنبه‌شب  در جمع خبرنگاران در وین تاکید کرد که این کشور کاملا حق دارد که در مقابل تحریم‌های ضدروسی گسترده آمریکا علیه روسیه دست به اقدام متقابل زده و تحریم‌های مناسبی علیه دولت آمریکا در زمینه های مختلف را مورد اجرا قرار دهند، ولی مقامات مسکو این راه را انتخاب نکرده‌اند.

ریابکوف که برای شرکت در دور دیگری از مذاکرات نمایندگان ایران و گروه کشورهای «1+5» به وین سفر کرده است، این سخنان را در تفسیر اظهارات «دیوید کوئن» معاون وزیر دارایی آمریکا بیان کرد که گفته بود ایالات متحده قصد دارد تحریم‌های جدیدی را علیه شرکت‌های انرژی روسیه به دلیل قرارداد جدید نفتی این کشور با ایران، اعمال کند.

بنا بر گزارش پایگاه خبری-اینترنتی «لنتا»، معاون وزیر خارجه روسیه یادآوری کرد: این یک واکنش غریزی از سوی واشنگتن است در این خصوص که به عقیده آنها، این دولت آمریکاست که باید تعیین کند کشورهای دیگر با چه کسی، به چه صورت و در چه سطح و حجمی اجازه دارند مشارکت و همکاری داشته باشد.

اوایل ماه آگوست (اواسط مرداد ماه) وزارت انرژی روسیه از قصد خود برای مشارکت در طرح‌های انرژی با جمهوری اسلامی ایران خبر داد. بعد از آن «الکساندر نوواک» وزیر انرژی روسیه تایید کرد که این کشور قصد دارد از ایران نفت خام خریداری کند. در واکنش به این مسئله دولت آمریکا فورا روسیه را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد. همچنین دولت آمریکا و دولت‌های اروپایی در خصوص منازعه اوکراین نیز روسیه را تحت تحریم‌هایی اقتصادی و سیاسی قرار داده‌اند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها