امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119092
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی‌ها در وین در حال حاضر ادامه دارد. پس از پایان نشست عمومی هشتمین دور مذاکرات ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی‌ها در وین در حال حاضر ادامه دارد. پس از پایان نشست عمومی هشتمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 در وین، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران و نماینده چین در گروه 1+5 به گفت‌وگو پرداختند که حدود نیم ساعت قبل پایان یافت.

همزمان با آن نشست کارشناسی ایران و سه کشور اروپایی برگزار شد و در حال حاضر نیز معاونان وزیر خارجه ایران با نمایندگان سه کشور اروپایی در 1+5 در حال رایزنی و گفت‌وگو هستند.

عراقچی و سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه نیز صبح امروز دیدار و گفت‌وگو کردند.

هشتمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای امروز پایان می‌یابد و قرار است نشست کارشناسی ظرف یک تا دو هفته آینده در مکانی به غیر از وین برگزار شود.

علاوه بر آن نشست سه جانبه ظریف،‌جان کری وزیر خارجه آمریکا و کاترین اشتون نیز سه تا چهار هفته دیگر برگزار خواهد شد آن هم در محلی به غیر از وین.

احتمال زیاد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران امروز وین را ترک خواهد کرد.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به ریاست ظریف بامداد سه شنبه 22 مهر ماه راهی وین شد و همان روز معاونان ظریف،‌کری و اشتون در دو نوبت صبح و عصر به گفت‌وگو پرداختند.

ظریف و اشتون نیز همان شب حدود یک ساعت و نیم گفت‌وگو کردند و پس از آن رایزنی‌هایشان بر سر میز شام ادامه یافت.

دیروز چهارشنبه 23 مهر ماه نیز نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، آمریکا و کاترین اشتون برگزار که حدود شش ساعت و نیم به طول انجامید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها