امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119094
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جدیدترین گزارش‌های منتشره از منطقه «عین العرب» یا همان «کوبانی»، در ریف شمالی حلب اظهار

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جدیدترین گزارش‌های منتشره از منطقه «عین العرب» یا همان «کوبانی»، در ریف شمالی حلب اظهار می‌کند که ظرف یک ماهی که از حمله گروه تروریستی تکفیری «داعش» به شهر عین العرب گذشته بیش از 660 نفر در جریان نبردهای این منطقه کشته شده‌اند که اغلب آنها از عناصر تروریستی داعش بوده‌اند.

در این ارتباط منابع میدانی کُرد تصریح کردند که درحال حاضر هماهنگی بین نیروهای ائتلاف و کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه افزایش یافته و موجب شده حملات این نیروها تاثیرگذارتر باشند.

این منابع در ادامه افزودند: هم اکنون مهمترین چالش پیش روی مبارزان کُرد ترفند استتار و مشابه سازی روی آورده و پس از تصرف هر منطقه برای در امان ماندن از حملات مبارزان کُرد پرچم‌ کمیته‌های مردمی را بر بالای مواضع خود نصب و عناصرشان لباس‌هایی مشابه لباس‌های مبارزان کُرد را به تن می‌کنند و این موجب می‌شود تا شناسایی عناصر مبارز کُرد از تکفیری‌های داعشی در جنگ‌های خیابانی عین العرب بسیار سخت باشد.

منابع مذکور با بیان اینکه حملات علیه داعش همچنان با قدرت در عین العرب ادامه دارد، گفت: کمیته‌های مردمی و مبارزان کُرد از نبود و نقص سلاح و تجهیزات نظامی رنج می‌برند و این اوضاع را در این شهر در آینده سخت‌تر خواهد کرد.

این منابع ادامه دادند: داعش همچنان به انتقال تسلیحات و تجهیزات نظامی و نیرو از شهرهای رقه در سوریه و طرابلس در لبنان و مناطق تحت تصرفش در عراق به عین العرب با هدف تصرف این شهر همچنان ادامه می‌دهد وحملات ائتلاف بین المللی تنها موجب شده تا این گروه هنگام پرواز هواپیماهای ائتلاف این تجهیزات را از تیررس حملات آنها پنهان کند.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها