امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119132
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به انتشار خبر صدور ...

مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به انتشار خبر صدور حکم اعدام برای شیخ نمر روحانی شیعه عربستانی گفت: با صدور این حکم، جهان اسلام بیدارتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شیخ نمر با اعتراضات منجر به حبس و محاکمه، خود را قربانی بیداری اسلامی کرده است، افزود: کینه آل سعود نسبت به بیداری اسلامی حتی با صدور چنین احکامی از بین نمی‌رود.

کوچک‌زاده صدور حکم اعدام برای شیخ نمر را موجب تشدید و شعله‌ورتر شدن اعتراضات مسلمانان علیه آل سعود خواند و گفت: راه شیخ نمر راه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مسیر آل سعود، همان مسیری است که یزید پیمود، لذا کسانی که معتقدند با گفت‌وگو و یا بیانیه‌های انتقادی می‌توان رویه آل سعود را تغییر داد در اشتباهند، زیرا دولت عربستان با صدور چنین احکامی در حقیقت ماهیت خود را افشا می‌کند.

وی با تأکید بر ضرورت ورود دستگاه دیپلماسی کشور به موضوع صدور حکم اعدام برای شیخ نمر، خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه باید از همه اهرم‌ها به ویژه جنبش عدم تعهد و سازمان همکاری اسلامی برای فشار بر عربستان جهت لغو حکم صادره برای شیخ نمر استفاده کند.

نماینده مردم تهران در مجلس، وزارت امور خارجه را فاقد تحرک لازم در مسائل اینچنینی برشمرد و گفت:‌  ما انتظار داریم دستگاه دیپلماسی کشور، تحرک بیشتری در ممانعت از ریختن خون بی‌گناهان از خود نشان دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار