امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119134
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به خبر صدور حکم اعدام برای شیخ نمر ...

احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به خبر صدور حکم اعدام برای شیخ نمر روحانی شیعه عربستانی گفت: عربستان جایگاه و تأمین کننده منافع مستبدان است.

وی با اشاره به سیاست دوگانه رقابت و همکاری عربستان با ایران اظهار کرد: تحرکاتی که اخیراً حوثیها در یمن انجام داده و نخست‌وزیر مطلوب خود را به حکومت این کشور تحمیل کردند، عربستان را آزرده خاطر کرده است، زیرا یمن برای عربستان خیلی مهم است و پیاده کردن مدل حزب‌الله لبنان را در آن برنمی‌تابد.

بخشایش نگرانی عربستان از توافق احتمالی ایران با غرب را نیز عامل دیگر تشویش خاطر دولتمردان سعودی خواند و گفت: در این راستا دو حرکت انفعالی از عربستان شاهد بودیم که اولین آ‌ن اظهارات ضد ایرانی سعودالفیصل در فضای گفت‌وگوی دو جانبه بود.

وی ادامه داد: دومین واکنش عربستان صدور حکم اعدام برای شیخ نمر امام جمعه شهر عوامیه بود که پس از دو سال بازداشت و حبس و شکنجه علیه او صادر شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دستگاه دیپلماسی ایران می‌تواند از دولت‌های عراق و لبنان کمک بگیرد، همچنین از ظرفیت سازمان عفو بین‌الملل نیز برای اعتراض به صدور حکم اعدام شیخ نمر استفاده کند.

بخشایش ریشه صدور حکم برای روحانی معترض عربستانی را لجبازی عربستان با ایران خواند و با تأکید بر اینکه ایران و عربستان در نهایت باید با یکدیگر کنار بیایند، اظهار کرد: ایران باید با دوستان منطقه‌ای عربستان برای لغو حکم اعدام شیخ نمر رایزنی کند.

نماینده مردم اردستان در مجلس گفت: بی‌شک اعتراضات مردم قطیف و عوامیه در داخل عربستان تأثیر بسیاری بر لغو حکم اعدام شیخ نمر خواهد داشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها