امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119145
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
احمد برزخی فریمانی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریمان استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار

احمد برزخی فریمانی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریمان استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: نزدیک به 17 هزار دانش‌آموز و هزار و 400 معلم و کارمند اداری در آموزش و پرورش این منطقه فعالیت می‌کنند.

وی افزود: مسائل و مشکلات آموزشی این منطقه جدای از مسائل کشور نیست و مهم‌ترین نقطه که می‌تواند مثبت بوده یا اثر منفی داشته باشد، بحث نیروی انسانی است؛ چرا که نیروی انسانی مهم‌ترین رکن آموزش و پرورش بوده و هست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریمان افزود: در حال حاضر نوع توزیع نیروی انسانی در سال‌های گذشته مشکلاتی در آموزش و پرورش به وجود آورده و با تغییر نظام آموزشی به 3-3-6 که یک پایه تحصیلی به مقطع ابتدایی اضافه شده است، مشکل عمده مقطع ابتدایی است که یک پایه اضافه شده اما نیروی لازم آموزش و تربیت نشده است.

برزخی فریمانی در خصوص تعداد مدارس غیر دولتی در فریمان یادآور شد: تعدادی مدرسه غیر دولتی داریم؛ اما باید توسعه یابد و مسئله استقبال مردم از مدارس غیر دولتی موضوعی فرهنگی است نه اقتصادی؛ چرا که بر روی اهمیت آموزش و پرورش کار نشده و اگر خانواده‌ها به اهمیت آن پی ببرند از آن استقبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید آنها احساس کنند آموزش و پرورش و مشارکت در آن وظیفه خانواده‌ها نیز هست، گفت: این مشارکت فقط جنبه مادی نیست بلکه مشارکت فکری هم مؤثر است.

برزخی فریمانی افزود: در کشور افراد بسیاری هستند که برای امور خیریه هزینه می‌کنند و باید در آموزش و پرورش شرایطی برای سرازیر شدن کمک‌ها‌ی خیرین فراهم شود و مؤسسات خیریه در این خصوص مشارکت کنند و نهادها و سازمان‌های مختلف در شهرستان‌ها به آموزش و پرورش یاری رسانند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریمان در خصوص مهم‌ترین ضعف نظام آموزشی خاطرنشان کرد: تکالیف زیادی که برعهده آموزش و پرورش گذاشته‌اند و توقعات زیادی که سایر دستگاه‌ها دارند متناسب با ظرفیت و امکانات آموزش و پرورش نیست.

وی در خصوص سند تحول آموزش و پرورش تصریح کرد: سند تحول یک حرکت علمی خوبی است که آغاز شده؛ اما قبل از اینکه نقشه راه را تعیین کنند آن را اجرا کردند و باید آموزش‌ها داده ‌شده ، نیروهای لازم جذب ‌شده و بعد اجرایی می‌شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار