امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119152
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد علی‌اکبر محزون ظهر امروز در همایش ملی تبلیغ جمعیت که در هتل خاتم مشهد برگزار شد، با اشاره به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد علی‌اکبر محزون ظهر امروز در همایش ملی تبلیغ جمعیت که در هتل خاتم مشهد برگزار شد، با اشاره به برگزاری همایش جمعیت در 26 سال گذشته اظهار کرد: ما باید به این موضوع اعتقاد داشته باشیم که جمعیت عامل اصلی توسعه کشور است، بنابراین دولت باید با برنامه‌ریزی نگاه ویژه‌ای به موضوع جمعیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه یک خانواده می‌تواند تعاملات بین نسلی را شکل دهد، افزود: در حال حاضر بالا رفتن سن ازدواج یکی از دلایل کاهش جمعیت است.

وی تصریح کرد: یکی از خلاءهای موجود در جامعه امروز شکاف بین نسلی است و این موضوع می‌تواند به آسیب‌های اقتصادی و فرهنگی جامعه دامن بزند بنابراین ضروری است تا اقدامات پژوهشی در این عرصه انجام شود.

محزون با اشاره به اینکه روند سالمندی در کشور ما رو به افزایش است، گفت: جمعیت خانواده‌های ایرانی رو به کاهش است و اگر به همین صورت حرکت کنیم در سال 1404 رشد جمعیت متوقف می‌شود و جمعیت منفی در کشور رشد خود را آغاز می‌کند.

مدیر‌کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی کشور افزود: متاسفانه اثر توسعه نسبت به جمعیت کشور نادیده گرفته شده به طوری که در سال 64 بیش از 2 میلیون تولد در کشور داشتیم و این آمار امسال بسیار کاهش پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: این کاهش جمعیت بسیار نگران‌کننده است و سازمان ملل هشت آسیب را به عنوان کاهش جمعیت و توسعه‌یافتگی عنوان می‌کند که متاسفانه بیش از 5 آسیب آن در کشور ما وجود دارد.

انتهای پیام/70005/غ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار