امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119155
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، حجت‌الاسلام علی شهیدی پیش از ظهر امروز در دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگر در مجتمع توانبخشی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، حجت‌الاسلام علی شهیدی پیش از ظهر امروز در دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگر در مجتمع توانبخشی شاهد همدان خطاب به آنها اظهار کرد: شما به عنوان متولیان انقلاب هستید که ایثار دیروز شما منجر به ثبات امروز ایران شده و ایران را به عنوان یک قدرت اول در منطقه شناسانده است.

وی با تأکید بر اینکه دنیا تجارتخانه است، عنوان کرد: دنیا به منزله تجارتخانه‌ای است که خداوند خریدار بوده و در این معامله، ایثارگر با جان خود معامله کرده و آن را به خدا می‌فروشد، پس ایثارگران با این معامله نزد خدا آبرومندترین افراد هستند.

 22 هزار و 865 شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است

رئیس بنیاد شهید کشور با بیان اینکه در کشور 22 هزار و 865 شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کردیم، خاطرنشان کرد: ما در کشور خانواده‌هایی را داریم که پنج یا شش شهید تقدیم انقلاب کردند و همچنین 164 خانواده با چهار شهید داریم که تقدیم انقلاب شده است.

وی یادآور شد: اگر امروز مسئولان پشت میزها نشسته‌اند به برکت خون شهدا و فداکاری ایثارگرانی است که از جان خود گذشتند تا امنیت و آسایش را هدیه کنند و در این میان وظیفه ما خدمتگزاری است.

شهیدی افزود: برای تداوم انقلاب اسلامی باید فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه رشد و گسترش دهیم.

وی با تأکید بر مزین کردن قبور شهدا عنوان کرد: قبور شهدا، مظهر ایثار و شهادت است که باید آباد باشد و مردم این قبور را زیارت کنند.

رئیس بنیاد شهید کشور خاطرنشان کرد: ما جمعیت 3 میلیون و 300 هزار نفری خانواده‌های ایثارگران را در کشور داریم که شعار من در ابتدای کار مدیریتی‌ام به مسئولان و مدیران استان‌ها این بوده که بکوشید در جامعه ایثارگری تبعیض نباشد و اگر خدمات رفاهی هست، باید برای همه باشد.

رفع دیوار بی‌اعتمادی بین ایثارگران و مسئولان مهم‌ترین دغدغه مدیریتی‌ام بود

وی یادآور شد: اگر در بنیاد شهیدی مسئولی با خانواده ایثارگران بد اخلاقی کند، در هر پست و مقامی که باشد او را برکنار می‌کنم.

رئیس بنیاد شهید کشور با اشاره به میزان بدهکاری بنیاد شهید به ایثارگران عنوان کرد: بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان به ایثارگران بدهکار بودیم که این بدهکاری در چندین مرحله به جانبازان و آزادگان پرداخت شد و بدهکاری خانواده‌های شهدا نیز هفته آینده به حساب آنها واریز خواهد شد.

راه‌اندازی بیمه صندوق سلامت ایثارگران در راستای رفع مشکلات درمانی آنها

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلات و مسائل درمانی خانواده‌های ایثارگران، بیمه صندوق سلامت را راه‌اندازی کردیم تا ایثارگران و خانواده‌های آنها بتوانند از خدمات درمانی به راحتی استفاده کنند، به طوری که از ابتدای امسال تاکنون 500 هزار نفر دیگر در قالب همین طرح به بیمه صندوق سلامت ایثارگران اضافه شدند.

شهیدی با اشاره به مشکلات اشتغال فرزندان شاهد بیان کرد: سعی کردیم با ورود به شورای اشتغال بخشی از مشکلات اشتغال فرزندان شاهد را حل کنیم که در این راستا 3 هزار و 900 فرزند ایثارگر را شاغل کردیم و در حال حاضر نیز 5 هزار نفر دیگر از فرزندان ایثارگران برای اشتغال ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام/89007/ب40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها