امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119166
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات یمن 11 نفر از رهبران جنبش جنوبی این کشور را بازداشت کردند. به گزارش پایگاه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات یمن 11 نفر از رهبران جنبش جنوبی این کشور را بازداشت کردند.

به گزارش پایگاه خبری «الیوم السابع» مصر، نیروهای امنیتی یمن «حسن بنان» یکی از رهبران برجسته جنبش جنوبی را به همراه 10 نفر از همراهان وی در شهر «عدن» بازداشت کردند.

بنا بر این گزارش، نیروهای امنیتی یمن افراد بازداشت شده را به مکان نامشخصی منتقل کردند.

بنان چند روز پیش از قاهره به عدن بازگشته بود. این در حالی است که مقامات این کشور یک سال و نیم پیش به وی دستور دادند این کشور را ترک کند، ولی عفو رئیس جمهوری شامل حال او شد.

رهبرام جنوب یمن معتقدند پس از اتحاد شمال و جنوب یمن در سال 1990، قدرت همواره در دست شمالی ها بوده و حقوق جنوبی ها همواره تضییع شده و این روند پس از به قدرت رسیدن دولت موقت نیز ادامه داشته است به همین دلیل نیز بر ضرورت استقلال جنوب از شمال تاکید دارند که این امر برای صنعا قابل قبول نیست.
 
رهبران جنوب یمن تاکید می‌کنند که جنوبی ها خواستار حق تعیین سرنوشت و کشوری دارای حق حاکمیت هستند زیرا جنوب یمن پیش از ادغام با شمال در سال 1990 ، کشوری مستقل بود اما اکنون منطقه ای با امکانات محدود و تحت سلطه و نفوذ شمالی‌ها است.
انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار