امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119173
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «انریکه پنیا نیتو» رئیس جمهور مکزیک تصریح کرد که رسیدگی به موضوع ناپدید شدن ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «انریکه پنیا نیتو» رئیس جمهور مکزیک تصریح کرد که رسیدگی به موضوع ناپدید شدن 43 دانش‌آموز مدرسه عادی «آیوتسیناپا» آزمایشی برای دولت به حساب می‌آید.

رئیس جمهور مکزیک طی سخنرانی عمومی خود در «مکزیکو سیتی» پایتخت این کشور، حمله نیروهای پلیس به دانش‌آموزان را تاسف‌بار خواند و اعلام کرد که مقامات محلی و ملی باید متحدانه در راستای یافتن عاملین این حادثه فعالیت کنند.

«پنیا نیتو» در این خصوص خاطرنشان کرد تلاش برای یافتن عاملین حادثه اخیر، کاری مشترک از سوی دولت مکزیک است که به شدت با آن‌ها برخورد خواهد کرد و با بررسی عمق ماجرا مسئولین را به مجازات خواهد رساند.

دادستانی کل مکزیک روز سه‌شنبه اعلام کرد که اجساد یافت شده در اولین گورهای مخفیانه و دسته جمعی به دانش‌آموزان ناپدید شده تعلق ندارد و تحقیقات روی این موضوع همچنان ادامه می‌یابد.

خانواده‌ و دوستان دانش‌آموزان ناپدید شده با آمدن به خیابان‌ها و تظاهرات، اعتراض خود را نسبت به این مسئله ابراز می‌کنند و خواستار برکناری «آنخل آگیرره» فرماندار ایالت «گررو» واقع در جنوب مکزیک هستند زیر احتمال می‌دهند در اقدامات فسادی اخیر دست داشته و با قاچاقچیان مواد مخدر در ارتباط باشد.

رئیس جمهور مکزیک در جمع مادران دانش‌آموزان مذکور حاضر شد و به آنان اعلام کرد که مسئولین این جنایت نمی‌توانند از زیر بار مجازات شانه خالی کنند؛ وی همچنین افزود که در حدود 900 پلیس نظامی و افسر محقق دولت را برای بررسی این مسئله به کار گرفته است.

به گزارش فارس، بین روزهای 26 و 27 سپتامبر (4 و 5 مهر 93) پلیس «ایگوآلا» به سمت اتوبوس‌های حامل دانش‌آموزان شلیک کرد که مرگ 6 نفر را در پی داشت (یکی از آنان نشانه‌های شکنجه نیز داشت) و 17 زخمی بر جای گذاشت، علاوه بر این 58 دانش‌آموز ناپدید شدند که از این تعداد 15 تن پیدا شده که یکی از آن‌ها نیز جان خود را از دست داده بود.

ناپدید شدن این جوانان خشم مردم جنوب مکزیک را بر انگیخته است؛ از 26 سپتامبر اعتراضات و به چالش کشیدن امنیت کشور در این راستا همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها