امروز : پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 27
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119174
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات مسئول عراقی در راستای تقویت رابطه با همسایه مهم و استراتژیک خود در منطقه قصد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات مسئول عراقی در راستای تقویت رابطه با همسایه مهم و استراتژیک خود در منطقه قصد دارند به زودی بزرگترین گذرگاه مرزی با خود با این کشور را باز کنند.

رسانه‌های عربی با انتشار این خبر نوشتند: وزارت کشور عراق طی بیانیه‌ای که «علی حسین رحیمة الساعدی» معاون امور امنیت فدرال آن را قرائت کرد، اعلام کرد که تلاش دارد گذرگاه «مندلی» در «دیالی» و واقع در مرزهای خود با ایران را باز کند. این گذرگاه بزرگترین و مهمترین گذرگاه مرزی نزدیک به بغداد خواهد بود که دارای جاده‌های خوب و ایمن است که می‌تواند دو طرف ایرانی و عراقی را به خوبی با یکدیگر مرتبط کند.

ساعدی درباره انتخاب مدیران گذرگاه‌های مرزی گفت که این انتخاب منحصر به وزارت کشور است و یک کمیته عالی در این وزارتخانه افراد شایسته‌تر و اصلح‌تر را از میان نامزدهای تصدی این مدیریت‌ها انتخاب خواهد کرد و دولت‌های محلی و استانداری‌ها حق دخالت در این امر را ندارند.

کارشناسان اقتصادی بر این باورند که گذرگاه مندلی در استان مرزی دیالی در مجاورت با ایران واقع شده و یکی از راه‌های مبادلات تجاری میان دو کشور به شمار می‌رود. فعالسازی و گسترش فعالیت این گذرگاه می‌تواند زمینه تحول در مبادلات تجاری میان دو کشور را فراهم آورد و روند صادرات کالای ایرانی به داخل عراق را تسریع بخشد.

عراق 13 گذرگاه مرزی زمینی، 5 گذرگاه هوایی و 5 گذرگاه آبی با کشورهای همسایه دارد که یکی از مهمترین آنها مندلی است.
انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار