امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119175
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»،  دبیرخانه دائمی سازمان سیستم اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب (سلا) امروز در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»،  دبیرخانه دائمی سازمان سیستم اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب (سلا) امروز در مقر خود در «کاراکاس» پایتخت ونزوئلا، نشستی منطقه‌ای با هدف بررسی روابط اقتصادی، تجاری و همکاری آمریکای لاتین و کارائیب با جمهوری خلق چین برگزار می‌کند.

اهداف اصلی این نشست منطقه‌ای بررسی و تجزیه و تحلیل موقعیت کنونی و چشم‌انداز آینده روابط اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری بین چین، آمریکای لاتین و کارائیب، ارزیابی همکاری طرفین و شناسایی مناطق مستعد جدید برای حمایت از بخش‌های در اولویت در راستای پیشرفت منطقه آمریکای لاتین، و همچنین به کارگیری سیاست‌های عمومی جدید جهت تعمیق و توسعه روابط مذکور می‌باشد.

علاوه بر این همکاری بین چین و آمریکای لاتین باهدف شناسایی و یافتن فضاهای تعاملی جدید مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

سازمان «سلا» طی این نشست تحلیلی پیرامون وضعیت فعلی اقتصاد چین، مشارکتش در بازار تجاری و جریان سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی ارائه می‌دهد.

موضوع طرح سیاست‌های عمومی برای توسعه فضاهای همکاری، جهت گسترش روابط در چارچوب مکانیسم‌ها و روش‌های مختلف نیز از مسائل مورد بحث در این نشست می‌باشد.

سازمان «سلا» یادآور شد که طی 3 دهه اخیر، اقتصاد چین به نرخ متوسط رشد سالانه  10.4 درصد رسیده و به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شده است.

این در حالیست که صادرات آمریکای لاتین به چین به گروهی از تولیدات اولیه محدود می‌شود؛ 70 درصد این محصولات صادراتی شامل مس، سنگ آهن، نفت خام، سویا و دانه‌های روغنی می‌باشد.

به گزارش فارس، سازمان «سلا» در سال 1975 (1353 هجری شمسی) به وسیله طرح ابتکاری ونزوئلا و مکزیک تاسیس شد و در حال حاضر دارای 28 عضو می‌باشد.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها