امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119178
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، مقامات آرژانتین اعلام کردند که تمامی امکانات برای پرتاب اولین ماهواره ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، مقامات آرژانتین اعلام کردند که تمامی امکانات برای پرتاب اولین ماهواره مخابراتی آرژانتین موسوم به «آرسات-1» به فضا آماده است و این ماهواره از «کوروا» واقع در گویان فرانسه به فضا پرتاب خواهد شد.

این ماهواره امروز در ساعت 18 به وقت محلی به فضا پرتاب می‌شود و این موفقیت آرژانتین به صورت زنده از تلویزیون این کشور پخش خواهد شد.

طبق گزارش «ماتیاس بیانچی» رئیس آژانس فضایی «آر– سات»، این سنسور فضایی علاوه بر ارائه خدمات اینترنت و تلفن همراه، توزیع رایگان تلویزیون پخش دیجیتال را نیز امکان‌پذیر می‌کند و بدین وسیله آرژانتین جزو 8 کشور قادر به تولید ابزارهای اخترشناسی خواهد شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که ماهواره مذکور، موجب پیشرفتی تکنولوژیکی می‌شود که به همه نفع‌رسانی خواهد کرد و خدمات آن حتی به مدارس روستایی دور افتاده و هر نقطه دیگر از آرژانتین که به کابل فیبر نوری دسترسی ندارند، می‌رسد.

با این پروژه، پیشرفت قابل توجهی در کاهش تعرفه تلفن همراه و اینترنت حاصل خواهد شد، و این تنها یکی از فواید مشهود استفاده از این تکنولوژی برای مشتریان شرکت‌های مخابراتی می‌باشد.

با راه‌اندازی این ماهواره توزیع شبکه پخش دیجیتال با بالاترین کیفیت در سرتاسر آرژانتین انجام می‌شود.

«بیانچی» همچنین تصریح کرد که با توسعه تکنولوژی جدید، خدمات تلویزیون کابلی نیز ارزان خواهد شد زیرا شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات در سرتاسر کشور با یکدیگر وارد رقابتی مستقیم می‌شوند.

در حال حاضر 80 درصد از ترافیک مصرفی اینترنت آرژانتین در خارج از کشور تولید می‌شود؛ با دستیابی به این زیرساخت، آرژانتین تولیدات شبکه‌های اسپانیایی زبان خود را افزایش می‌دهد.

به گزارش فارس، آرژانتین در سال 2016 دومین ماهواره خود را در مدار زمین قرار خواهد داد و بدین وسیله شبکه تلویزیون دیجیتال توسعه بیشتری پیدا کرده و 58 هزار کیلومتر به شبکه فیبر نوری این کشور افزوده می‌شود؛ علاوه بر این طی 5 سال آتی سومین ماهواره این کشور آمریکای لاتینی نیز به فضا پرتاب خواهد شد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار