امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119189
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاون وزیر خارجه روسیه درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در وین ابراز خرسندی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاون وزیر خارجه روسیه درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در وین ابراز خرسندی کرد.

سرگئی ریابکوف به خبرگزاری ریانووستی روسیه گفت: «روسیه از نتایج مذاکرات هسته‌ای وین خرسند است چرا که از نظر من که بسیاری با آن موافقند، نتیجه کلی(مذاکرات وین)، وجود پیشرفت است».

مقام ارشد روس همچنین با اشاره به وجود برخی اختلافات و لزوم تشکیل نشست‌های مختلف تصریح کرد که «ما دور خود نمی‌چرخیم بلکه موضوع آن است که وضعیت در برخی موضوعات تغییری نکرده است».

مقام ارشد روس همچنین با اشاره به وجود برخی اختلافات و لزوم تشکیل نشست‌های مختلف تصریح کرد که «ما دور خود نمی‌چرخیم بلکه موضوع آن است که وضعیت در برخی موضوعات تغییری نکرده است».

رئیس تیم مذاکره‌کننده روسیه در گفتگوهای ایران و گروه 1+5 همچنین برگزاری نشست وزرای خارجه این کشورها تا قبل از 24 نوامبر (سوم آذر) را «ممکن» دانست و گفت: «توافق وجود دارد که کارشناسان هفته آینده یا در سه چهار روز آینده برای گفتگوی مفصل و جزئی درباره اینکه چه راه‌کاری می‌تواند راه‌حل به نسبت مناسبی باشد، باهم دیدار و نشست برگزار خواهند کرد».

اظهارات این مقام روس در پایان نشست دور جدید مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 ایراد شد؛ نشستی که پیش از آغاز آن، گفتگوی مفصلی بین محمدجواد ظریف با کاترین اشتون و جان کری وزیر خارجه آمریکا انجام شده بود.
معاون لاوروف گفت: موضوعات مهم برنامه هسته‌ای ایران از قبیل شفاف‌سازی و مدت توافق همچنان حل نشده باقی مانده است؛ سه سوال اصلی غنی‌سازی اورانیوم، آینده رآکتور اراک و لغو تحریم‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها