امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119196
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،وبگاه خبری آمریکایی «آی بی‌تایمز» طی مطلبی در زمینه حضور سردار سرلشگر «قاسم سلیمانی» در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،وبگاه خبری آمریکایی «آی بی‌تایمز» طی مطلبی در زمینه حضور سردار سرلشگر «قاسم سلیمانی» در میدان نبرد علیه گروهک تروریستی داعش در منطقه نوشت: فرمانده نیروهای ویژه ایران که به عنوان «سپاه قدس» معروف می‌باشد و تصاویر وی اخیرا نیز از تلویزیون ایران به نمایش درآمد پیام ایران به غرب در زمینه نحوه نبرد علیه گروهک تروریستی داعش است.

بر اساس این گزارش، سردار سرلشگر قاسم سلیمانی بعد از سقوط شهر عراقی موصول در میدان ظاهر شد. تحلیلگران حضور او در کانون توجهات را ارسال پیام ایران به غرب مبنی بر این می‌دانند که اگر شما می‌خواهید بر این گروه شبه نظامی غلبه کنید،ایران شیعه بهترین گزینه برای انجام این کار می‌باشد.

«آنتونی کوردزمن» تحلیلگر ارشد اندیشکده مرکز مطالعات بین‌المللی در واشنگتن طی مصاحبه با شبکه آمریکایی بلومبرگ در زمینه حضور سردار سلیمانی در خط مقدم نبرد علیه گروهک داعش گفت:« او در حال ارسال پیام به آمریکا در زمینه میزان نفوذ ایران در منطقه است. این اقدام همچنین پیامی به کشورهای عرب مبنی بر این است که ضرورت دارد تا آن‌ها با ایران مسلمان غیر عرب تعامل داشته باشند.»

«پیام محسنی» دیگر کارشناس امور ایران در دانشگاه هاروارد آمریکا در این زمینه گفت:« استفاده از نام سلیمانی نشانگر این است که وی از حضور در خطوط مقدم جبهه و تلاش باکی ندارد. شاید برخی از ایرانیان از نقش قاسم سلیمانی در گذشته مطلبی را بیاد نداشته باشند اما هم اینک محبوبیت وی در ایران از زمان حمله گروهک تروریستی داعش افزایش یافته است.»

آی‌بی تایمز در خاتمه گزارش خود ضمن اشاره به مواردی از زندگی کاری سردار سلیمانی به نقل از «فواز جرجیس» تحلیلگر ارشد سیاسی در دانشگاه اقتصاد لندن نوشت: ایران نشان می‌دهد که چقدر  امور عراق و تهدیدهای کنونی را جدی گرفته‌است. حضور سردار سلیمانی آشکارا بیان می‌کند که ما اینجا هستیم تا اعلام کنیم نبرد علیه داعش را جدی گرفته‌ایم.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها