امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119201
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ تهران محمد احسانی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی با حضور در پردیس سینما ملت از بخشهای مختلف ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ تهران محمد احسانی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی با حضور در پردیس سینما ملت از بخشهای مختلف جشنواره دیدن کرد و درباره نگاه سازمان سینمایی به فیلم کوتاه گفت: فیلم کوتاه از قالب مستقلی برخوردار است و قابلیتهایی دارد که شاید در برخی از سینماهای حرفه ای وجود نداشته باشد. به عنوان مثال تنوع موضوع یکی از ویژگی‌های مهم این سینماست.

وی ادامه داد: از همین رو سازمان سینمایی در عرصه فیلم کوتاه نگاهی استراتژیک و بلند مدت دارد چرا که این عرصه از فعالیت سینمای ایران را مقدمه ای برای ورود جوانان به سینمای حرفه ای می داند.

این مدیر سینمایی در ادامه صحبتهای خود با اشاره به ضرورت پرداخت فیلم کوتاه گفت: با توجه به رشد و پیشرفت زندگی بسیار از مخاطبان حوصله سینمای بلند را ندارند اما فیلم کوتاه می تواند محفلی برای لذت بردن از سینما را فراهم کند بنابراین سرمایه گذاری در حوزه سینمای کوتاه حائز اهمیت است.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در ادامه گفت: یکی دیگر از نکات مورد توجه در اهمیت دادن به فیلم کوتاه ورود انرژی و ایده های جدید به سینماست و از آنجا که مزیت رقابتی سینمای ما با دنیا در مضامین و سوژه هاست این عرصه می‌تواند کمک جدی در پرورش ایده و موضوعات پیرامون بکند.

وی در ادامه افزود: البته بحثهای تکنیکی از جهت پرداخت به زیرساخت سینمای ایران مهم و حیاتی است منتهی در بحث محتوایی نگاه فیلمسازان جوان اهمیت دارد چون گاهی بسیاری از معادلات در مسابقات را برهم می زندژ. سینمای کوتاه محفلی برای نشان دادن ایران فرهنگی است چرا که می توان ایده های ناب برگرفته از  فرهنگ ایرانی را در فیلم های کوتاه مشاهده کرد.

احسانی با اشاره به این مطلب که حضور فیلمسازان شهرستانی در این جشنواره قابل توجه است گفت: جشنواره فیلم کوتاه علاوه بر فیلمسازان تهرانی فرصتی برای فیلمسازان شهرستانی فراهم می کند و می تواند زمینه های تشویق برای آنها را نیز ایجاد کند.

محمد احسانی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به حال و هوای سی ویکمین جشنواره فیلم کوتاه گفت: احساس می کنم حال خوبی که در عرصه سینمای حرفه ای از آن یاد می کنند در بین فیلمسازان فیلم کوتاه نیز دیده می شود و همین حال خوب انگیزه ای برای حرکت رو به جلو است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها