امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119202
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نگارخانه‌های بهار و تابستان از 26 مهرماه، ساعت17، میزبان پوسترهایی است که از سراسر جهان برای نمایش در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نگارخانه‌های بهار و تابستان از 26 مهرماه، ساعت17، میزبان پوسترهایی است که از سراسر جهان برای نمایش در ایران گردآوری شده‌اند. علی عمرانی، یکی از هنرجویان نمونه مدرسه ایده که ابتکار گردآوری آثار این نمایشگاه را به عهده داشته، درباره آثار این نمایشگاه گفت: پوسترهای نمایشگاه را بر اساس تم اجتماعی انتخاب کردیم و آثاری از طراحان مطرحی که با موضوعات اجتماعی مانند صلح، جنگ، آفریقا، تحصیلات، حقوق بشر و... کار کرده‌اند، در این نمایشگاه حضور دارند. در واقع این آثار یک اطلاع رسانی اجتماعی در مورد موضوعات و مشکلات جهانی است. این مجموعه علاوه بر یک نمایشگاه، مرجعی برای هنرجویان گرافیک است تا با تعداد زیادی از آثار مطرح دنیا آشنا شوند.
 
عمرانی در مورد نحوه انتخاب آثار گفت: مدت 2 سال است که از طریق ایمیل با طراحان گرافیک مطرح جهان در تماس هستیم و در این مدت جشنواره‌هایی را که در سطح بین‌المللی برگزار شده پیگیری کردیم. آثار طراحان معروف و داورانی که در این جشنواره‌ها بودند را بررسی کردیم و با توافق آنها، این پوسترها در ایران به نمایش در می‌آیند.
 
وی افزود: ما با توجه به فضایی که خانه هنرمندان ایران برای نمایش این آثار اختصاص داده است و با توجه به انتخاب 200 اثر که همه آنها باید نمایش داده شوند، آنها را در ابعاد 70 x 50 چاپ کردیم.
 
تنها هنرمند ایرانی که در این نمایشگاه حضور دارد، رضا عابدینی است و این موضوع به دلیل تاثیری است که آثار او روی گرافیک ایران گذاشته است. عابدینی وجهه بین‎‌المللی دارد و دانشجویان ایرانی با آثارش آشنا هستند و شیوه کاری او نیز در برخی از دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.
 
مهم‌ترین موضوع در این نمایشگاه، شناساندن طراحان گرافیک با ایده‌ها و سبک‌های مختلف از سراسر جهان است که در این زمینه سعی شده سوژه‌های این نمایشگاه با موضوعات مورد توجه بین‌المللی طراحی گرافیک مرتبط باشد. هم چنین از دغدغه‌های دیگر این نمایشگاه، پیدا کردن یک زبان مشترک میان هنرمندانی است که در سراسر جهان به این موضوعات می‌پردازند. برگزارکنندگان نمایشگاه تلاش داشته‌اند موضوعات اجتماعی را به عنوان مهم‌ترین سوژه در این کار انتخاب کنند. آنها همچنین ضمن تشکر از همکاری مدرسه ایده در برگزاری این نمایشگاه، ابراز امیدواری کرده‌اند که نمایشگاه «83 ریشتر» بتواند قدم کوچکی به سوی ارتقا هنر گرافیک در ایران باشد.
 
جاپا یک گروه هنری است که بیشتر فعالیت‌هایش روی طراحی به سبک مینیمالیستی متمرکز است. علی عمرانی مدیر گروه «جاپا» اعتقاد دارد: طراحی پوستر یک پروسه خلاق همراه با شناخت و تفکر است که یک طراح را قادر به بیان یک ایده هوشمندانه می کند. با وجود آشفتگی ذهن بشر در پرداخت هزاران تصویر در یک لحظه و میل شدید در جهت سادگی و گرایش به رسیدن به یک مفهوم کلی در یک ایده و طرح مجزا، از برآیند در نظر گرفتن این نتایج، گروه هنری جاپا، تصمیم گرفت کارهایش را به صورت پوسترهای مینیمال ارائه کند.
 
در این نمایشگاه که تا 30 مهر ادامه دارد اثری از "آرماندو میلانی" نمایش داده می‌شود. عمرانی در مورد نمایش این پوستر، اضافه کرد: میلانی یکی از مشهورترین افرادی است که کار او در این نمایشگاه حضور دارد. پوستری که از او در نمایشگاه می‌بینیم "صلح" نام دارد و سال‌ها است در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پوستر هر سال توسط سازمان صلح بین‌الملل خریداری شده و از آن استفاده می‌شود.
 
همزمان با افتتاح این نمایشگاه، کتاب این مجموعه آثار نیز منتشر خواهد شد. برپایی این نمایشگاه، چاپ پوسترها و کتاب آثار، با همت و حمایت مدرسه ایده انجام شده است. علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت 13 تا 20 به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها