امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119211
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۹
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، دهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در حالی پنجشنبه شب به کار خود پایان داد که مراسم اختتامیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، دهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در حالی پنجشنبه شب به کار خود پایان داد که مراسم اختتامیه آن با حاشیه جالب و البته قابل تأملی همراه بود که برخی از آنها را در زیر می‌خوانید:

*جشنواره طبق معمول مراسم این‌چنینی، با تأخیر آغاز شد و حضار بیش از یک ساعت تا شروع مراسم منتظر ماندند.

*استقبال از اختتامیه جشنواره، به حدی بود که صندلی‌ها در همان آغاز مراسم پر شدند و تعدادی از شرکت‌کنندگان در اختتامیه جشنواره مجبور بودند مراسم را به صورت ایستاده تماشا کنند.

* ساماندهی مناسبی برای برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره پیش‌بینی و آرامش خوبی بر فضای مراسم تا پایان حاکم بود و تا حد امکان از ورود افراد غیرمرتبط با فضای جشنواره جلوگیری شده بود.

* نخستین حاشیه مراسم در همان لحظات آغازین رقم خورد که مشکل در سیستم صوتی، مجری را بر آن داشت که معضل میکروفون در کشورمان را متذکر شود.

*محمود عزیزی بازیگر پیشکسوت و مدرس تئاتر که به دعوت مسئولان جشنواره و برای حضور در مراسم اختتامیه این محفل تئاتری به کاشان سفر کرده بود، به شدت از سوی حاضران تشویق شد و حضار به احترام وی یک دقیقه ایستاده این هنرمند پیشکسوت را مورد تشویق قرار دادند.

*تداوم روند سال‌های گذشته و عدم حضور مسئولان استانی و کشوری در جشنواره تئاتر مهر کاشان که به صورت سراسری و ملی برگزار می‌شود، حاشیه قابل تأملی بود که علی هاشمی‌طاهری عضو شورای اسلامی شهر کاشان نیز به آن اشاره کرد و آن را نشانه مظلومیت منطقه کاشان و جشنواره تئاتر مهر این شهرستان دانست.

*اما یکی از متأثرکننده‌ترین بخش‌های این مراسم تجلیل از خانواده هنرمند فقید تئاتر کاشان عباس محسنی بود؛ محسن خسروی هنرمند پیشکسوت تئاتر کاشان که وظیفه دعوت از خانواده محسنی را به جایگاه بر عهده داشت با نام بردن از چند هنرمند درگذشته با احساسی خاص، حال و هوای مراسم را تحت تأثیر قرار داد و برخی از هنرمندان پیشکسوت کاشانی را نیز منقلب کرد.

*حاشیه دیگر این مراسم، گلایه خواهر و پسر مرحوم محسنی از عدم رسیدگی مسئولان و هنرمندان کاشانی به این هنرمند مرحوم بود و خانواده این بازیگر صحنه معتقد بودند باید در سال‌های پایانی حیات مرحوم محسنی توجه بیشتری به این عضو جامعه تئاتر کاشان می‌شد.

*اجرای منعطف مجری، مدیریت زمان در سخنرانی‌ها و پخش کلیپ سخنان مسئولان برگزاری جشنواره به جای حضور تک تک آن در پشت تریبون از جمله نکات مثبت این مراسم به شمار می‌رفت.

*خوشحالی زایدالوصف و حتی غیرمتعارف برخی از منتخبان جشنواره به حدی بود که برخی از حاضران به طنز خطر «ذوق‌مرگی» را برای آنها محتمل می‌دانستند!

*برنده تندیس بهترین بازیگری پس از دریافت جایزه خود شعری را به یاد مرحوم خسرو شکیبایی برای حاضران خواند.

*پس از آنکه هیئت داوران در بخش بهترین کارگردانی اثری را شایسته رتبه نخست تشخیص نداد، منتخبان رتبه دوم به نشانه ممتاز بودن در این بخش به ابراز خوشحالی پرداختند.

*آرامش، صبر و حوصله و حضور قریب به اتفاق حضار تا پایان مراسم نکته مشهودی بود که مجری مراسم را به واکنش واداشت و آن را برای یک محفل تئاتری عجیب خواند!
انتهای پیام/2406/گ۴۰

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها