امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119213
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۲۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، فریدون اللهیاری پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مشکل تصرف زمین‌های حریم سیلک به عنوان یک

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، فریدون اللهیاری پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مشکل تصرف زمین‌های حریم سیلک به عنوان یک پایگاه تمدنی و مهم جهانی مورد بررسی قرار گرفته و در جلسه اخیر مقرر شد تا وزارت راه، مسکن و شهرسازی کشور و اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان همکاری لازم در خصوص تحویل زمین‌های معوض را در دستور کار خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: آزادسازی حریم درجه یک سیلک با عرصه 102 هکتار در دستور کار اولیه قرار گرفته است تا اقدامات لازم برای ثبت جهانی این میراث باارزش تاریخی انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با اشاره به منابع مالی مورد توجه میراث فرهنگی در سال جاری عنوان کرد: با بودجه اختصاص یافته به دنبال فعال‌سازی پروژه‌های مرمتی غیرفعال استان اصفهان هستیم که آثار ارزشمند تاریخی چهل‌ستون و عالی‌قاپو در اصفهان از جمله این پروژه‌ها هستند.

اللهیاری در مورد برخی سرقت‌های اموال مسافران و گردشگران تأکید کرد: فضای کشور برای گردشگران و توریست‌های خارجی امن محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی بخش گردشگری و مسئول گسترش روزافزون در این بخش، به دنبال تأمین زیرساخت‌های سخت‌افزاری و به تبع آن امکانات نرم‌افزاری است.

این مسئول از فعالیت پلیس گردشگر در بافت تاریخی اصفهان خبر داد و گفت: نیاز است تا برای پلیس گردشگری تعریف دوباره‌ای را با توجه به وظایف، کارکرد و نیروی انسانی با همکاری نیروی انتظامی انجام دهیم تا شاهد گسترش نوع فعالیت و خدمات در این بخش باشیم.

به گزارش فارس، در هفته‌های گذشته اخباری مبنی بر سرقت اموال گردشگران خارجی در بافت تاریخی کاشان منتشر شده بود که با حضور به موقع مأموران انتظامی در محل و اقدامات لازم، اموال گردشگران کشف و سارقان دستگیر شدند.
انتهای پیام/2406/گ۲۰

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها