امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119214
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۷
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، محمود عزیزی پنجشنبه شب در حاشیه اختتامیه جشنواره سراسری تئاتر مهر در جمع خبرنگاران در خصوص هنر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، محمود عزیزی پنجشنبه شب در حاشیه اختتامیه جشنواره سراسری تئاتر مهر در جمع خبرنگاران در خصوص هنر و تئاتر دفاع مقدس اظهار کرد: در شرایطی که در مسئله دفاع مقدس همه اقشار به نوعی حضور داشتند و در واقع فرهنگ تاریخ معاصر ما به شمار می‌رود، مقداری مصادره شده است که این امر درست نیست.

وی مخاطب جنگ دفاع مقدس را عامه مردم دانست و افزود: از آنجایی که تئاتر به مسائل روز جامعه می‌پردازد دفاع مقدس نیز یکی از موضوعاتی است که جامعه با آن ارتباط دارد.

این بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما خاطرنشان کرد: با تفکیک مخاطب دفاع مقدس در واقع دور آن را خطی کشیده‌ایم که مظلومیت آن را در پی داشته و انحصاری بودن آن تلقی می‌شود. در حالی که این گونه هنری مقوله‌ای عمومی است و باید همگان در آن شرکت کرده و مخاطب قرار گیرند.

وی تصریح کرد: باید همگانی و عام بودن دفاع مقدس در فرهنگ عمومی مهندسی شود و به عنوان دستورالعمل اجرا شود.

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر کیفی بودن بخشی از آثار کارگردانان و نویسندگان عرصه تئاتر در جشنواره‌ها متذکر شد: این آثار به دلیل عدم استمرار جشنواره‌ها و نبود حامی نمی‌تواند به بالندگی دست یابد.

وی تغییر مدیریت‌ها را از مشکلات موجود ذکر و عنوان کرد: مدیران باید بر اساس برنامه درازمدت فعالیت کنند و به تدریج کاستی‌ها را برطرف سازند لذا باید به آنها فرصت داد.

به گفته وی، با یک جشنواره نمی‌توان به تمام اهداف فرهنگی و هنری خاص دست یافت بلکه به تدریج و با رفع نواقص در جشنواره‌های متعدد دستیابی به اهداف مورد نظر محقق می‌شود.

عزیزی تغییر مکرر مدیران در عرصه فرهنگ و هنر را مانع تحقق برنامه‌های درازمدت در این حوزه دانست و گفت: با اعتماد به افراد و بها دادن به دانش آنها زودتر به علاج نهایی می‌رسیم و نتیجه مطلوب حاصل می‌شود.

انتهای پیام/2406/گ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها