امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119215
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۰
تعداد بازدید: 22
شیرین حیدری در حاشیه دومین همایش ملی تالاسمی، فرصت‌ها و چالش‌ها در هتل رامسر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رامسر، بیان

شیرین حیدری در حاشیه دومین همایش ملی تالاسمی، فرصت‌ها و چالش‌ها در هتل رامسر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رامسر، بیان داشت: ارتقای سلامت و رسیدن به توسعه پایدار در بهداشت و درمان که از آغاز  انقلاب شکوهمند اسلامی سرلوحه سیاست مسئولان قرار گرفته، می‌تواند متضمن رفاه و پیشرفت کشور باشد.

وی افزود: این همایش‌ها علاوه بر بررسی فرصت‌ها و چالش‌ها، سبب اصلاح باورهای اشتباه جامعه نسبت به افراد تالاسمی می‌شود.

معاون مرکز تحقیقات کاربردی سلامت همگانی و توسعه پایدار دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی نیز در گفت‌وگو با فارس گفت: پیشگیری به ‌موقع از بیماری تالاسمی می‌تواند از هدر رفتن سرمایه‌های ملی و انسانی جلوگیری کند.

حسن‌‌خانی بیان داشت: همایش تالاسمی تلاشی است در به‌روزرسانی و تخصصی‌تر کردن محورهای کنفرانس، مبنا قرار دادن کیفیت و کاربردی کردن ارزیابی‌ها و ارائه نتایج تحقیقاتی که از سوی پژوهشگران توانمند از سراسر کشور در اختیار این کنفرانس قرار گرفته است.

دبیر اجرایی همایش تاکید کرد: راهگشایی مسیر زندگی بیماران تالاسمی و استفاده از دانش و تجربه پیشکسوتان از تاکیدات این همایش است.

به گزارش فارس، چالش‌های موجود و نحوه رفع موانع در حوزه بیمه‌ای، یکسان‌سازی ارائه خدمات در بیمه‌ها، راهکارهای ارائه بیمه تکمیلی درمان، جایگاه بیماران تالاسمی در طرح پزشک خانواده، تالاسمی و کارآفرینی و حقوق برخورداری از اشتغال، از جمله موضوعات حوزه بیمه‌ای مورد بررسی در دومین همایش ملی تالاسمی است.
انتهای پیام/86024/گ۲۰

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها