امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119217
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۳
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در مراسم گرامیداشت سالگرد شهدای وحدت در حسینیه شهیدان میرحسنی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در مراسم گرامیداشت سالگرد شهدای وحدت در حسینیه شهیدان میرحسنی تیپ تکاور 110 سلمان به سخنرانی پرداخت.

‌* حادثه تروریستی ‌سرباز ‌حادثه غم‌انگیزی بود

سلامی در این مراسم با بیان اینکه حادثه تروریستی شهرستان سرباز ‌اگر چه حادثه غم‌انگیزی بود اما قهرمان و اسطوره‌های بزرگ در تاریخ مبارزات و مقاومت‌ها و پایمردی‌های مردم این سرزمین به وجود آمد، گفت: این حادثه نشان داد مردم غیور، دلاور و صمیمی و خون‌گرم و با آبرو و مردم زیباصفت این سرزمین چقدر به حفاظت و حراست از کرامت و شرافت و عزت و امنیت و حرمت نوامیس مردم اهمیت می‌دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه این سرزمین و مردمانش همواره در طول تاریخ برای کشور بزرگ ایران و برای تمدن اسلام جایگاه و منزلت رفیع داشته‌اند، ا‌ظهار داشت: ‌در جمهوری اسلامی ایران رفاه، سربلندی، امنیت، توسعه و پیشرفت این سرزمین یک دستور کار و یک اولویت اساسی است، برای همین سپاه زیباترین دسته‌گل‌های خود را تقدیم این مردم کرد.

* شهید شوشتری برای ایران یک اسطوره بود

سلامی با بیان اینکه شهید شوشتری برای ما یک اسطوره بود، تاکید کرد: ‌شهیدان شوشتری و ‌محمدزاده ‌در دامان تعالیم مکتب انسان‌ساز اسلام و در مکتب رسول خدا(ص) و اهل‌بیت مکرم او تعلیم یافته بودند و صحنه‌های سختی از جهاد و مبارزه را طی کرده بودند و در درون قلب و ذهن آنها دنیایی از معرفت و عاطفه و باور موج می‌زد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهید شوشتری در موقعیت یک پدر برای فرزندان محروم و یتیم نقش‌‌آفرینی می‌کرد، تصریح کرد: شهید شوشتری دست نوازش بر سر بچه‌های یتیم می‌کشید، دوستدار فقرا بودند و عشق ایشان خدمت و آرزوی ایشان شهادت در این راه بود.

وی با بیان اینکه فرماندهان سپاه این سرزمین را برای همین انتخاب کرده بودند تا درون قلب مردم ساکن شوند و آنها را به سمت آرزوهایشان پیش ببرند و جان خود را در معرض خطر دهند، گفت: این واقعه دلخراش نکته‌ای کلیدی برای وحدت پایدار و غیرقابل شکست شد، این پاسداران و مردم منطقه با هم جمع شدند و ما با هم‌ پیمان خون بستیم و پای این پیمان نیز هستیم.

* ناامنی با خون شهدای وحدت از ‌منطقه سیستان رخت بربست

سردار سلامی با بیان اینکه آن حادثه وفاداری و مهمان‌نوازی و همراهی مردم این سرزمین را با فرماندهان سپاه داد، افزود: قسمت اعظمی از شهدا و مردم همین سرزمین هستند و این یک راه روشن و نورانی بود. آنها زنده هستند و براساس آیه شریفه قرآن ارواح بلند و ملکوتی آنها در این محفل حضور دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه‌ از آنجایی که ایمان مردم و بسیجیان ما، ایمان طوایف عزیز و شریف سیستانی و بلوچ ما به ظلم آغشته شد، خدا هم بر این سرزمین امنیت را جاری کرد، ادامه داد: ‌دیدید که ناامنی از آن منطقه رخت بربست و انتقام خون عزیزان گرفته شد. دشمنان به ذلت فرو رفته و این شجره طیبه میوه‌های پرثمر داد.

وی با بیان اینکه طوایف عزیز می‌دانستند که باید در مقابل سیاست‌های بزرگ مانند آمریکا ایستاد، تاکید کرد: نزدیک به 40 سال است که تمام بلاد اسلامی زیر آتش فتنه‌های شوم دشمنان و آمریکا و رژیم صهیونیستی و دولت‌های مرتجع قرار دارد و هیچ سرزمینی نیست که از گلوله‌ها و بمباران‌ها و فتنه‌های اینها در امان نباشد‌ به جز جمهوری اسلامی ایران که آن هم هشت سال جنگ را مقاومت و ایستادگی کرد.

* صبر خانواده‌های شهدا کمتر از شهادت نیست

سلامی با بیان اینکه در هر نقطه از سرزمین‌های اسلامی یک ملت به خاطر فتنه‌های آمریکایی‌ها و سیاست‌های شوم و ضدمسلمانی‌ آنها نمی‌خواهند که مسلمانان قدرتمند باشند در عذاب هستند، متذکر شد: کشورهای استکباری می‌خواهند نفت و ثروت‌های کشورهای دیگر را غارت کنند و نمی‌خواهند برای مسلمانان کرامتی قائل باشند.

وی تاکید کرد: شهیدان ما آمدند تا اجازه ندهند ثروت‌های کشورهای اسلامی غارت شود، از جسم خود سپر می‌سازند و از سینه‌های خود صخره می‌سازند تا گلوله‌ها به جای اینکه بر پیکره‌های مردم بنشیند بر قلب آنها بنشیند و این جریان هم‌چنان ادامه دارد و صبر خانواده‌های شهدا کمتر از شهادت نیست.

سلامی گفت: ما از سران طوایف و خانواده‌های شهدا که با غیرت دینی و تعصب ملی و آحاد مردم که آمدند در میدان سلاح به دست گرفتند و شب و روز تمام این سرزمین را رصد می‌کنند تا هیچ بدخواهی قادر نباشد از کمند نگاه تیزبین آنها در امان باشد قدردانی می‌کنیم.

* نظام اسلامی ‌در نبرد با استکبار قدر‌تش را بر آنها تحمیل کرد

وی ادامه داد: بر شماست که با غیرت و تعصب و ایمان و شجاعت و رشادت‌تان از امنیت و آزادگاهی و حریت این خطه دفاع کنید. نظام اسلامی به فضل الهی توانسته‌ در نبرد با قدرت‌های بزرگ جهانی اراده امت‌های اسلامی را بر آنها تحمیل کند و اجازه به ثمر نشستن سیاست‌های ضداسلامی و ضدانسانی را به آنها ندهد و قدرت‌ آنها را تحقیر کند.

سلامی با بیان اینکه هنر نظام جمهوری اسلامی ایران شکستن ابهت و هیمنه قدرت‌های پوشالی و فراری دادن آنها از کشورهای اسلامی است، گفت: ‌ما توطئه‌های دشمنان را می‌فهمیم و هرگز تن به این آرزوی دشمن نمی‌دهیم و نمی‌گذاریم آنها ثروت‌های ما را غارت کنند. فقر و ناامنی را به درون کشورهای آنها منتقل می‌کنیم. این راه شوشتری و همه طوایف و عشایر کشور است. مردمانی بزرگ که صاحب آرزوهای بلند هستند، این راه را امروز بیش از هر زمان دیگری ادامه می‌دهیم زیرا دشمنان ما امروز از هر زمان دیگری ضعیف‌تر هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای دفاع از آرزوها، آرمان‌ها و آزادی و استقلال کشور خود هیچ نگرانی نداریم زیرا همین ملت شجاع و همیشه در صحنه با اتحاد و انسجام گوش به فرمان مقام معظم رهبری است.

‌انتهای پیام/75004/ش/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها