امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119219
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۹
تعداد بازدید: 72
ماشاءالله میرزاحسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان از برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای خبر داد و اظهار داشت: هدف کلی از برگزاری این ...

ماشاءالله میرزاحسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان از برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای خبر داد و اظهار داشت: هدف کلی از برگزاری این المپیاد توسعه و رونق ورزش در مدارس و کشف استعدادهای ورزشی است.

وی افزود: این المپیاد همزمان با روز تربیت بدنی در تمام مدارس کشور برگزار می‌شود، در کرمان نیز آئین المپیاد ورزشی مدارس در مرکز آموزشی معرفت گشایش می‌یابد.

میرزاحسینی بیان داشت: المپیاد ورزشی مدارس در هشت شهرستان کرمان، سیرجان، بافت، رفسنجان، بم، جیرفت، زرند و کهنوج برگزار می‌شود.

معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: مسئولیت برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با مدیریت مرکز آموزشی و دانش‌آموزان است.

میرزاحسینی بیان داشت: نگاه وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیت ‌بدنی سلامت، ایجاد تحرک، نشاط و سلامت به واسطه ورزش در درون مراکز آموزشی است.

توجه به ورزش پایه در مدارس

وی یکی دیگر از اهداف برگزاری این المپیاد را افزایش انگیزه و مسئولیت‌پذیری در دانش‌آموزان عنوان کرد و اظهار داشت: ورزش مدارس را باید اساس و پایه موفقیت در ورزش قهرمانی دانست، اگر ما به ورزش دانش‌آموزی توجه کافی داشته باشیم، قطعا می‌توانیم استعداد‌های زیادی را به ورزش معرفی کنیم.

میرزاحسینی خاطرنشان کرد: برای توجه به ورزش پایه باید امکانات و ابزاری در اختیار داشت، مدارس ما باید امکانات ورزشی مناسب دانش‌آموزان را در اختیار داشته باشند و در این بین مربیان با دانش و آشنا به علم ورزش به عنوان معلم در کنار دانش‌آموزان حضور داشته باشند.

کیفیت‌بخشی به درس تربیت بدنی هدف ماست

میرزاحسینی در ادامه کیفیت‌بخشی به ساعت درس تربیت بدنی و سلامت را از اهداف مجموعه خود دانست و گفت: در گذشته نگاه درستی به ساعت درس تربیت بدنی وجود نداشت و بسیاری زنگ ورزش را زمانی برای تفریح و هدر دادن زمان می‌دانستند، اما در چند سال اخیر اقدامات خوبی برای تغییر در این طرز تفکر انجام گرفته و دانش‌آموز نگاه خاصی به ساعت درس تربیت بدنی و ورزش دارد.

معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان بیان داشت: در همین راستا برای ارتقای سطح فنی معلمان و مربیان درس تربیت بدنی با اداره کل ورزش و جوانان تفاهمنامه همکاری به امضا رسانده‌ایم تا مربیان ما با حضور در دوره‌های آموزشی به دنبال افزایش سطح دانش و توان فنی خود باشند.

وی متذکر شد: به منظور افزایش دانش و سطح آگاهی دانش‌آموزان دفترچه‌ای شامل تمام موارد مربوط به تدریس درس تربیت بدنی، انجمن‌های ورزشی، طرح درس روزانه و اطلاعات ورزشی و پزشکی از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان چاپ و در بین دانش‌آموزان مدارس استان توزیع شده است.

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را از مدارس دنبال کنیم

معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان از برنامه‌ریزی به منظور پیشگیری از برخی آسیب‌های اجتماعی از درون مدارس خبر داد و اظهار داشت: با نیروی انتظامی، بهزیستی و هلال‌احمر کرمان در این مورد همکاری می‌کنیم، هدف در این طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محیط‌های مدارس و مراکز اموزشی است.

وی افزود: با همکاری این دستگاه‌ها دوره‌های خودمراقبتی برای 20 هزار دانش‌آموز استان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

میرزاحسینی در مورد وضعیت بهداشت و سلامت در مدارس گفت: در این مورد مشکلات کمتری پیش روی ما قرار دارد، البته مشکلاتی نیز وجود دارد و در این حوزه تلاش و برنامه ما به گونه‌ای بوده که امکانات و نیازهای بهداشتی مدارس برطرف شود، مواردی مانند ارسال تانکر آب، صابون‌های مایع، برخی امکانات دیگر و شناسنامه سلامت، پوسترها حاوی نکات بهداشتی از جمله این موارد است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اصلی ما در این حوزه کمبود مربی بهداشت است، طبق قانون در روستاها مسئولان خانه‌های بهداشت و در شهرها مربیان بهداشت این مسئولیت را بر عهده دارند که بر اساس آمار به ازای هر 750 نفر دانش‌آموز یک مربی بهداشت در اختیار معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش قرار دارد.

انتهای پیام/80011/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار