امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119227
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۳
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به استان هرمزگان، طالب امین‌پور معاون مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها با اعلام ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به استان هرمزگان، طالب امین‌پور معاون مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها با اعلام این خبر گفت: با اجرای طرح ملی توسعه جنگل که 5 میلیون هکتار به وسعت جنگل‌ها در 10 سال آینده اضافه می‌کند، استاندارد جنگل‌های کشور به معیارهای سازمان خواروبار جهانی نزدیک خواهد شد.

معاون مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها گفت: برنامه ایجاد این جنگل‌ها با کمک مردم خواهد بود و به اعتبارات دولتی دل نمی‌بنیدیم.

امین‌پور تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم سازمان جنگل‌ها توانمندی افراد و جوامع محلی و جلب مشارکت آنها برای طرح‌های ملی منابع طبیعی است.

وی تاکید کرد: سازمان‌های بین‌المللی جهان هم به این نتیجه رسیده‌اند که اجرای طرح‌های منابع طبیعی بدون مشارکت افراد بومی و محلی امکان‌پذیر نخواهد بود.

* وجود سالانه 30 هزار تخلفات منابع طبیعی در کشور

وی در ادامه با اشاره به اینکه سالانه 30 هزار تخلف منابع طبیعی در کشور اتفاق می‌افتد، گفت: کنترل این تخلفات توسط ماموران حفاظتی منابع طبیعی امکان‌پذیر نیست و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.

امین‌پور با بیان اینکه در ایران برای مراقبت از  75 هزار هکتار جنگل یک نفر استخدام شده است، گفت: این رقم در دنیا یک نفر برای 10 هزار هکتار جنگل است. 

* اعتبارات اندک منابع طبیعی در کشور

معاون مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها گفت: در حالی که همگان به تاثیر منابع طبیعی در زنجیره طبیعت،‌محیط زیست و حیات انسان‌ها آشنا هستند اما اعتبارات منابع طبیعی بسیار اندک است و پروژه‌های مهم به دلیل اعتبار پایین به خوبی عملی نمی‌شود.

وی گفت: سهم اعتبارات منابع طبیعی از بخش کشاورزی 24 درصد است و 1.61 صدم درصد اعتبار صنعت و 48 صدم درصد اعتبارات تملک دارایی است.

معاون مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها گفت: در راستای طرح ملی مدیریت پایدار در کشور نهضت توسعه جنگل ایجاد شده است و امسال 2 هزار و 800 هکتار جنگل در سیریک با اعتبار 3.1 میلیارد تومان ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها