امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119232
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۳
تعداد بازدید: 33
سرهنگ پرویز حسینی معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس در مورد آموزش فرهنگ ترافیک در مدارس اظهار داشت: پلیس ...

سرهنگ پرویز حسینی معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس در مورد آموزش فرهنگ ترافیک در مدارس اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی آموزش به گذربان مدارس را در اولویت خود قرار داده است.

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ گفت:‌ از ابتدای سال تحصیلی از مدیران مدارس خواسته‌ایم از بین دانش‌آموزان، افراد علاقمند و مستعد در امر همیاری پلیس را انتخاب کرده و به ما معرفی کنند.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی تصریح کرد:‌ این افراد انتخاب شده تحت آموزش قرار گرفته و با نام «گذربان مدارس» به عنوان نظاره‌گر و هدایتگر در جلوی مدارس فعالیت خواهند داشت.

وی گفت:‌ گذربانان مدارس با داشتن پرچم و علائم در مناطقی که نیاز به عبور دانش‌آموز از عرض معابر است ایفای نقش خواهند کرد.

سرهنگ حسینی با بیان این مطلب که در جدول جرایم پیش‌بینی شده که فرمان ایست پلیس مدرسه یا گذربان مدرسه دقیقاً در حکم پلیس راهور است گفت: بی‌توجهی به فرمان ایست پلیس مدرسه موجب اعمال قانون و جریمه می‌شود.

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به این سوال فارس که عملاً رانندگان از فرمان ایست پلیس مدرسه تبعیت نمی‌کنند و چه راهکار قانونی این امر را پشتیبانی می‌کند گفت: در این زمینه به گذربان مدرسه آموزش داده‌ایم که در صورت نبود پلیس راهور در آن منطقه و سرپیچی رانندگان از فرمان پلیس مدرسه، نسبت به یادداشت کردن شماره خودروی خاطی اقدام کنند و به مدیر مدرسه تحویل دهند.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد: مدیر مدرسه نیز لیست خودروهای متخلف را به پلیس راهور داده و پلیس با توجه به شماره‌های یادداشت شده اعمال قانون می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها