امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119238
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۳
تعداد بازدید: 26
اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که ...

اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «در تهران چه تعدادی از مدارس دولتی به موسسان غیردولتی واگذار شده است؟»، اظهار داشت: در مجموع در شهر تهران 24 مدرسه واگذار شده است و جلسات مشترکی نیز با مدیران و موسسان بخش خصوصی داشتیم و بازدیدهایی نیز از مدارس واگذار شده انجام شد.

وی افزود: برنامه‌ ریزی‌هایی به منظور انجام بازدیدهای دوره‌ای و گزارش‌گیری از پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان در دستور کار قرار گرفته است و مدارس واگذار شده به شکل ویژه رصد می‌شوند.

چهاربند به موفقیت مدارس واگذار شده در حوزه آموزشی و پرورشی اشاره و خاطرنشان کرد: نوع اداره مدارس واگذار شده تغییر یافته است و این مدارس به لحاظ کیفیت در مقایسه با گذشته بهتر شده‌اند و سطح آنها به لحاظ کیفی درحوزه مسائل آموزشی و پرورشی قابل رقابت با مدارس غیردولتی موفق است.

*پرداخت 450 هزار تومان به موسسان به ازای هر دانش‌آموز

وی با اشاره به هزینه‌ای که برای اداره مدارس دولتی به موسسان غیردولتی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: به ازای هر دانش‌آموزی که در این مدارس حضور دارد، 450 هزار تومان به این موسسان پرداخت می‌کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: فضا و تجهیزات مدارس هم در اختیار موسسان غیردولتی است و هزینه تجهیزات و انشعابات که در مدارس غیردولتی روی شهریه مدرسه محاسبه می‌شود، حذف شده است.

*در خصوص تأمین معلم موسسان ضوابط را رعایت کنند

وی در واکنش به این این پرسش که «گفته می‌شود در مدارسی که به بخش خصوصی واگذار شده است از معلمان فاقد تخصص کافی استفاده می‌شود، آیا این موضوع صحت دارد؟»، خاطرنشان کرد: در خصوص تأمین معلم برای این مدارس ضوابطی وجود دارد که باید از سوی موسسان غیر دولتی رعایت شود و در طول مدت زمانی که از آغاز سال تحصیلی و فعالیت مدارس می‌گذرد،‌  از سوی اولیاء دانش‌آموزان و مدیران مدارس نارضایتی را شاهد نبودیم.

چهاربند افزود: ‌مدارس دولتی واگذارشده به بخش خصوصی توسط موسسان موفق مدارس غیرانتفاعی اداره می‌شود و صحبت از عدم موفقیت این طرح و کاهش افت کیفیت در این مدارس بدون اینکه ارزیابی در این خصوص انجام شود، کار نادرستی است.

*اولیا نارضایتی از مدارس واگذار شده را اطلاع دهند

وی در پاسخ به این پرسش که «‌اگر اولیای دانش‌آموزان از عملکرد مدارس دولتی واگذار شده به بخش خصوصی ناراضی باشند این اعتراض را از چه طریقی می‌توانند دنبال کنند؟»، تصریح کرد: اگر نارضایتی از طرف مردم وجود داشت می‌توانند آن را به ادارات آموزش و پرورش منعکس کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با تأکید بر این نکته که موسسانی که مدارس دولتی به آنها واگذار شده است سال‌ها تجربه مدرسه‌داری دارند، ادامه داد: کیفیت این مدارس به هیچ عنوان کاهش نمی‌یابد؛ برخی از این موسسان هم‌اکنون در مدارس غیردولتی خود با هزینه بالایی دانش‌آموزان را ثبت نام می‌کنند و در مدارس واگذار شده نیز همان خدمات را ارائه می‌دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا هدف از واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوص جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش و مدارس است؟»، گفت: هدف اصلی این موضوع، ارتقای کیفیت آموزشی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها