امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119248
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۳
تعداد بازدید: 18
علی کاردر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: برای شروع دور جدید عرضه نفت خام در بورس انرژی در حال رایزنی و

علی کاردر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: برای شروع دور جدید عرضه نفت خام در بورس انرژی در حال رایزنی و برگزاری جلساتی با بورس انرژی و تهیه آیین‌نامه‌ها و ضوابط مورد نیاز هستیم تا عرضه نفت خام در بورس این بار موفقیت‌آمیز باشد.

وی افزود: قصد ما این است که بدون تعجیل کار پخته‌ای انجام دهیم و به همین دلیل در داخل شرکت ملی نفت نیز بررسی‌های کاملی در این باره انجام می‌دهیم.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت اضافه کرد: تصور می‌کنم با فراهم شدن پیش‌نیازها، اولین عرضه نفت خام در بورس انرژی در دور جدید در اواخر آبان‌ماه انجام شود.

به گزارش فارس، دور جدید عرضه نفت در بورس بر خلاف دور قبلی با هدف صادرات و در رینگ صادراتی بورس انرژی انجام می‌شود و بهای آن نیز به صورت ریالی و بر اساس قیمت ارز مبادله‌ای پرداخت می‌شود.

در دور قبلی عرضه نفت در بورس انرژی، نفت خام در رینگ داخلی و با هدف تامین نیاز پالایشگاه‌های داخلی عرضه شد و محل تحویل آن نیز پالایشگاه تبریز در نظر گرفته شده بود. در عین حال بهای آن نیز قرار بود به صورت ریالی اما بر اساس قیمت ارز در بازار آزاد پرداخته شود.

در دور جدید سقف عرضه نفت خام از 2920 بشکه در روز به 100 هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار