امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119260
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۵
تعداد بازدید: 50
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: طبق قانون مدت زمان سرپرستی بر دانشگاه‌ها 6 ماه است و پس از آن ...

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: طبق قانون مدت زمان سرپرستی بر دانشگاه‌ها 6 ماه است و پس از آن وزارت علوم موظف است رئیس دانشگاه را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه در برخی دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه اصفهان خلاف این مصوبه عمل می‌شود، افزود: دیوان عدالت اداری اعلام کرده که سرپرستان دانشگاه‌ها حق هیچ‌گونه عزل و نصبی ندارند و مسئولیت این کار با وزارت علوم است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از وزارت علوم در به تاخیر انداختن معرفی رئیس دانشگاه اصفهان به شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: متاسفانه دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور مدت‌هاست بر خلاف دستور صریح قانون، توسط سرپرست اداره می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرجی‌دانا وزیر سابق علوم بر ماندن طالبی به عنوان سرپرست دانشگاه اصفهان تاکید داشت، اضافه کرد: وزارت علوم هرچه سریع‌تر باید فرد مورد نظرش را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند.

به گزارش فارس، طبق قانون وزیر علوم سه ماه فرصت دارد تا گزینه پیشنهادی خود برای ریاست یک دانشگاه را برای بررسی صلاحیت به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند و البته در قانون پیش‌بینی شده که در صورت مطرح نشدن پرونده افراد در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی، سرپرست دانشگاه تا 6 ماه می‌تواند با حکم مستقیم وزیر علوم، در این سمت باقی بماند.

گفتنی است هوشنگ طالبی آذرماه سال گذشته، با حکم رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم به عنوان سرپرست دانشگاه اصفهان منصوب شد و اکنون پس از گذشت 10 ماه برخلاف قانون همچنان به عنوان سرپرست این دانشگاه مشغول به فعالیت است.
انتهای پیام/2301/ک30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها